Assassin’s Creed Red może otrzymać dwie grywalne postacie. Insider wskazuje także datę premiery

Assassin's Creed Red

Ubisoft ostatnimi czasy przechodzi przez bardzo ciężki okres, czego dowodem mają być doniesienia o anulowaniu aż trzech projektów, nad którymi pracowały poszczególne oddziały tej firmy. Jednocześnie Francuzi ponoć pokładają całą nadzieję w serii Assassin’s Creed o corocznych premierach gier spod tego szyldu. Najnowsze doniesienia na temat jednej z tych gier wskazują, że wydawca może nieco zaskoczyć fanów tego IP.

Assassin’s Creed Red ma zaoferować bardziej skradankowy charakter rozgrywki

Assassin's Creed
Assassin’s Creed

Tom Henderson na łamach portalu Insider Gaming przekazał, że Assassin’s Creed Red może otrzymać dwie grywalne postacie — jedna z nich będzie samurajem, druga zaś ma być ninją. Informator przekazał, że protagonistami mają być kobieta oraz „afrykański uchodźca, który nauczył się drogi Credo”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Poza tymi informacjami znalazły się szczegóły dotyczące samej rozgrywki, która ma ponoć skupiać się na bardziej skradankowych aspektach podobnych do gier takich jak Splinter Cell lub Hitman.

Oznacza to, że tytuł ten może zaoferować ukrywanie ciał, skradanie w wysokich trawach czy gaszenie świateł w celu ograniczania widoczności wrogów.

Henderson wskazuje, że data premiery Assassin’s Creed Red planowana jest na jesień 2024 roku, podkreśla on jednak, że przesunięcie tego terminu na 2025 rok nie powinno nikogo dziwić.

Przeczytaj też: Gry z otwartym światem

Na ten moment nie jest jasne, kiedy Ubisoft zdecyduje się zaprezentować Assassin’s Creed Red, jednak redakcja Insider Gaming wskazuje, że może odbyć się to podczas tegorocznych targów E3. Wówczas pokryłoby się to z pokazem rozgrywki Assassin’s Creed Mirage oraz produkcji, która ma trafić na sprzęt VR.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.