Assassin’s Creed Shadows stawia na swobodę w kwestii przełączania się między postaciami! Nowe szczegóły

Assassin's Creed Shadows Naoe

Kilka dni temu Ubisoft zaprezentował 13-minutowy gameplay z Assassin’s Creed Shadows. W sieci pojawiło się również sporo informacji na temat wspomnianej produkcji. Jeden z deweloperów wyjaśnił natomiast, jak w nadchodzącej odsłonie serii Assassin’s Creed będzie prezentować się kwestia przełączania się między postaciami.

Assassin’s Creed Shadows „przez większość gry” nie będzie zmuszać użytkowników do grania konkretną postacią

Assassin’s Creed Shadows – zwiastun

Interesującą wielu graczy kwestię w rozmowie z redakcją GamesRadar poruszył Simon Lemay-Comtois, czyli jeden z reżyserów Assassin’s Creed Shadows. Deweloper zapowiedział, że nic nie stoi na przeszkodzie, by „przez większość gry” sterować tylko jedną postacią. Ubisoft stawia w tej kwestii na swobodę i nie zamierza zmuszać użytkowników do rozgrywki konkretnym bohaterem.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Lemay-Comtois zaznacza jednak, że w Assassin’s Creed Shadows dana postać poradzi sobie z konkretnymi zadaniami lepiej od drugiej. Jako przykład deweloper podał infiltrację „bardzo ciemnej” jaskini, w której znajdują się bandyci.

Oczywiście, że możesz tam wejść jako Yasuke, ale z Naoe będzie szybciej, ponieważ lepiej radzi sobie w ciemności. Jest więc kilka takich sugestii, ale poza misjami fabularnymi, które są specjalnie dostosowane do jednej lub drugiej postaci, nie określamy, kim należy grać w danej chwili, to zależy od graczy.

– zapowiada Lemay-Comtois.

Premiera Assassin’s Creed Shadows zaplanowana jest na 15 listopada 2024. Gra zmierza zarówno na komputery osobiste, jak i konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Zgodnie z zapowiedziami mapa w nadchodzącej odsłonie Assassin’s Creed ma być zbliżona rozmiarem do Egiptu z Assassin’s Creed Origins.

Źródło: GamesRadar

O autorze
Mikołaj C.
Redaktor działu Newsy

Miłośnik gier wideo z dobrą fabułą. Niegdyś wielki fan produkcji z otwartym światem, ale obecnie zdecydowanie częściej sięga po tytuły o nieco bardziej zamkniętej strukturze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.