Dodatek do Assassin’s Creed Valhalla z całkiem cennym wyróżnieniem. DLC jako pierwsze otrzymało statuetkę Grammy

Assassin's Creed Valhalla

W nocy z niedzieli na poniedziałek 6 lutego 2023 roku miała miejsce niezwykle sławna ceremonia wręczenia nagród muzycznych Grammy. W tym roku wydarzenie wzbogacone zostało o kilka nowych kategorii, z czego jedna z nich dotyczyła najlepszego soundtracku z gry. Zwycięzcą pierwszej w historii nagrody w tej dziedzinie został… dodatek do Assassin’s Creed Valhalla.

REKLAMA

Assassin’s Creed Valhalla Świt Ragnaroku z najlepszym soundtrackiem według komitetu Grammy

A main theme worthy of the All-Father himself. 🔥 @stepheconomou @ubisoftmusic

👉Stream the full album now: https://t.co/VtC4u8PbK5 #AssassinsCreed pic.twitter.com/oAPv7AcqkN

— Assassin's Creed (@assassinscreed) February 5, 2023

A main theme worthy of the All-Father himself. 🔥 @stepheconomou @ubisoftmusic

👉Stream the full album now: https://t.co/VtC4u8PbK5 #AssassinsCreed pic.twitter.com/oAPv7AcqkN

— Assassin's Creed (@assassinscreed) February 5, 2023

Pierwsza nagroda w kategorii Best Score Soundtrack for Video Games and Other Interactive Media powędrowała do Stephanie Economou, czyli kompozytorki ścieżki dźwiękowej do Assassin’s Creed Valhalla Świt Ragnaroku. Soundtrack ten wygrał z takimi pozycjami jak chociażby Call of Duty Vanguard czy Marvel’s Guardians of the Galaxy.

Kompozytorka w przemowie wygłoszonej przy okazji odebrania nagrody postanowiła wyrazić swoje wielkie uznanie dla wszystkich, którzy popierali pomysł stworzenia właśnie takiej kategorii podczas ceremonii Grammy.

Chcę tylko wyrazić uznanie dla wszystkich ludzi, którzy niestrudzenie walczyli o powołanie do życia tej kategorii muzyki do gier wideo. Dziękuję za uznanie i potwierdzenie mocy muzyki do gier. To naprawdę wielki zaszczyt, dziękuję.

Stephanie Economou — kompozytorka soundtracku do Assassin’s Creed Valhalla Świt Ragnaroku

Przeczytaj też: Karta graficzna do 1000 zł — jaką wybrać?

Bez wątpienia jest to niezwykle wyróżnienie zarówno dla kompozytorki, jak i całego zespołu deweloperskiego pracującego nad produkcją. Trzeba także zauważyć, że sama produkcja niemal od początku cieszyła się całkiem sporym zainteresowaniem, które zostało potem całkiem dobrze wykorzystane przez Ubisoft, czego efektem jest, chociażby wspomniany wyżej dodatek.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzać w PS Store!