Były deweloper Blizzarda tworzy nową grę! Mroczny shooter zachwyca klimatem na pierwszym zwiastunie

Astropulse: Reincarnation

Pomimo szalejącego od początku roku kryzysu w branży gier to jednak wiele studiów potrafi sobie w nim poradzić i co chwila dowiadujemy się o nowo zapowiedzianych tytułach. Nie tak dawno dowiedzieliśmy się o dwóch projektach polskiego studia Mighty Koi, czyli The Night Wanderer i Thorgal. Teraz na kanale YouTube serwisu IGN zaprezentowany został pierwszy zwiastun Astropulse: Reincarnation, mrocznego shootera skierowanego do pojedynczego gracza.

Astropulse: Reincarnation — mroczny sci-fi shooter z elementami RPG dla jednego gracza

Astropulse: Reincarnation — zwiastun

Imagendary Studios zostało założone przez byłego pracownika Blizzarda, Wei Wanga. Teraz dzięki we współpracy z serwisem IGN deweloperzy opublikowali pierwszy, aż 5-minutowy zwiastun swojej pierwszej produkcji, czyli Astropulse: Reincarnation.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Tytuł ten ma być trzecioosobową strzelanką z elementami RPG dla pojedynczego gracza, osadzoną w klimatach mrocznego science-fiction. Akcja Astropulse: Reincarnation rozgrywać się będzie na zniszczonej i rozdartej wojną dystopijnej wizji Ziemi. Produkcja powstaje na silniku Unreal Engine 5.

Astropulse to epicka saga science fiction obejmująca miliardy lat, w której śledzimy wpływ tajemniczej energii kosmicznej, znanej jako Astropulse, która przybyła na Ziemię za sprawą meteorytu 250 milionów lat temu. Siła ta drastycznie zmieniła biologiczną ewolucję Ziemi, ostatecznie wywołując globalną katastrofę, która przekształciła ludzką cywilizację. W tym podzielonym świecie pojawiają się nowe gatunki i cywilizacje, uwikłane w złożoną walkę o przetrwanie z dziwacznymi istotami. W tym postapokaliptycznym krajobrazie młody człowiek i jego lojalni towarzysze wyruszają na wyprawę, aby przeciwstawić się pozornie nieuniknionemu tragicznemu przeznaczeniu.

Opis Astropulse: Reincarnation

Imagendary Studios planuje również stworzyć filmy krótkometrażowe, komiksy i powieści graficzne, które będą miały na celu przybliżyć graczom uniwersum gry.

Na razie nie podano informacji o dacie premiery Astropulse: Reincarnation. Nie wiadomo też, na jakie platformy wydana zostanie gra, choć można spodziewać się, że będzie to PC oraz konsole aktualnej generacji, czyli PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S.

Po samym zwiastunie trudno określić, na jakim etapie są aktualne prace nad tym tytułem, ale można przypuszczać, że na produkcję będzie trzeba trochę poczekać. Zainteresowanym graczom pozostaje śledzić media społecznościowe twórców w poszukiwaniu najświeższych wieści o Astropulse: Reincarnation.

Źródło: IGN

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.