Pogromca Steam Decka ze szczegółami! Przeciek zdradza cenę oraz datę premiery Asus ROG Ally

ASUS Rog Ally

Wczoraj otrzymaliśmy potwierdzenie, że Asus ROG Ally to nie tylko plotka i primaaprilisowy żart, a konsola rzeczywiście jest w planach. Tymczasem źródła informują już o prawdopodobnych możliwościach urządzenia, jego cenie oraz o tym, kiedy możemy spodziewać się premiery. Już teraz wiemy, że sprzęt firmy Asus będzie poważnym konkurentem dla Steam Decka.

Asus ROG Ally — możliwości, cena oraz miesiąc premiery

Test prototypu Asus ROG Ally

Z potwierdzonych informacji odnośnie konsoli Asus ROG Ally wiemy, że sprzęt posiada 7-calowy wyświetlacz LCD IPS o rozdzielczości 1920 × 1080 px i jasności 500 nitów oraz maksymalnej częstotliwości odświeżania 120 Hz, a sam sprzęt waży 608 gramów i może poszczycić się wymiarami 280 mm x 113 mm x 39 mm. Ponadto wiemy, że urządzenie od Asusa będzie cichsze od konkurencji od Valve i będzie posiadało niestandardowy procesor od AMD.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na portalu Insider Gaming pojawił się artykuł, który opisuje, czego możemy się spodziewać, poza udostępnionymi już informacjami. Według źródła do konsoli Asus ROG Ally będzie możliwość podłączenia zewnętrznej karty graficznej Asus ROG XG, co tylko poprawi wydajność sprzętu. Oprócz tego, dzięki niestandardowemu systemowi operacyjnemu, konsola będzie połączona z takimi platformami jak Steam, Epic Games Store oraz Xbox Game Pass. Urządzenie będzie też obsługiwać VR.

Zobacz też: Najlepsze monitory do 1000 zł

Z informacji, które możemy wyczytać, w dniu premiery mają być dostępne dwa kolory — czarny i biały. Asus ROG Ally będzie posiadało dwa modele: 512 GB w cenie 649$ (~2800 zł) oraz 1 TB za 899$ (~3900 zł). Według przecieku, premiera konsoli odbędzie się już w październiku 2023 roku.

Pod koniec należy jeszcze raz zaznaczyć, że informacje podane na portalu Insider Gaming to tylko niepotwierdzony przeciek, który może, choć wcale nie musi się sprawdzić. Bardzo możliwe, że więcej na temat najnowszej konsoli od Asusa usłyszymy podczas Summer Game Fest.

O autorze
Magda Żugier
Autor

Pierwsze kroki w świecie gier stawiała budując drogi w Faraonie czy pływając statkiem w Sea Dogs. Nie przepada za multiplayerami, za to kocha gry z długą fabułą, ale specjalne miejsce na jej półce zawsze zajmuje FIFA. Jeśli nie gra na konsoli, słucha muzyki lub gra na gitarze. Pewnego dnia wystąpi w Masterchefie.

Liczba wpisów: 190 (w redakcji od 14.03.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.