Konkurencja dla Steam Deck! Konsola Asus ROG Ally oficjalnie zaprezentowana

Asus rog ally

Steam Deck to przenośna konsola, która cieszy się dużą popularnością. Firma Asus postanowiła rzucić rękawice sprzętowi Valve i zaprezentowała własne urządzenie. Chociaż na początku wszyscy uznali prezentację za primaaprilisowy żart, to Asus ROG Ally jest jak najbardziej realny.

Konsola Asus ROG Ally oficjalnie. Zwiastun sprzętu opublikowany

Zwiastun konsoli Asus ROG Ally

Pierwszy zwiastun konsoli Asus ROG Ally ukazał się 1 kwietnia, więc część osób uznała to za primaaprilisowy żart. Okazało się jednak, że materiał jest jak najbardziej prawdziwy, a firma Asus szykuje przenośną konsolę do gier AAA, którą możemy podłączyć do telewizora.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nieznana jest na razie pełna specyfikacja, ale według podanych informacji Asus skorzysta z autorskich podzespołów przygotowanych przez firmę AMD, dzięki czemu mamy mieć możliwość zagrania w najnowsze gry. Na zwiastunie sprzętu możemy zobaczyć m.in. takie tytuły jak Dying Light 2 czy WRC Generations.

Asus ROG Ally będzie miał zdecydowanie lepszy ekran od swojego bezpośredniego konkurenta od Valve. Przenośna konsola posiada 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1080 px i jasności 500 nitów oraz maksymalnej częstotliwości odświeżania 120 Hz. Ponadto sprzęt waży 608 gramów i może poszczycić się wymiarami 280 mm x 113 mm x 39 mm.

Zobacz też: Najlepsze smartfony smartfony do 1500 zł

Z testów YouTubera Dave 2D, który dostał prototypową wersję konsoli w swoje ręce, możemy się jednak dowiedzieć, że Asus ROG Ally jest dużo cichszy niż Steam Deck. Ponadto mężczyzna poinformował, że joysticki oraz wbudowany dysk SSD wydają się łatwe w wymianie.

Według podanych informacji niedługo mamy otrzymać pełną specyfikację, cenę oraz datę premiery. A Wam jak podoba się nadchodząca konsola Asusa? Dajcie znać w komentarzach!

O autorze
Magda Żugier
Autor

Pierwsze kroki w świecie gier stawiała budując drogi w Faraonie czy pływając statkiem w Sea Dogs. Nie przepada za multiplayerami, za to kocha gry z długą fabułą, ale specjalne miejsce na jej półce zawsze zajmuje FIFA. Jeśli nie gra na konsoli, słucha muzyki lub gra na gitarze. Pewnego dnia wystąpi w Masterchefie.

Liczba wpisów: 190 (w redakcji od 14.03.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.