FTC to tak naprawdę „filia PlayStation”? Wikipedia amerykańskiego urzędu padła ofiarą żartu części graczy

PlayStation FTC

Bezsprzecznie jednym z podmiotów, który obecnie odgrywa największą rolę wokół zawirowań wokół przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft jest amerykański organ FTC. Na przestrzeni całego konfliktu toczącego się o ten zakup regulator ten niejednokrotnie dawał do zrozumienia, że będzie chciał przeszkodzić producentowi Xboxów, a najświeższym tego przykładem jest złożona wczoraj apelacja, która może (ale nie musi) zaszkodzić temu przejęciu. Część graczy, która uważnie śledzi całe to zamieszanie postanowiła w dosyć zabawny sposób zareagować na ostatnie wydarzenia.

Strona FTC na Wikipedii na moment padła ofiarą żartu ze strony części graczy

Jak przekazał Tom Warren dzisiejszej nocy anglojęzyczna strona FTC na Wikipedii padła ofiarą działań części graczy, którzy nie są zadowoleni z ostatnich postępków amerykańskiego regulatora. W ramach swojego sprzeciwu oficjalna flaga urzędu została zamieniona na logo PlayStation, a Jim Ryan był na stronie przedstawiony jako dyrektor tegoż organu.

W trakcie edycji zmieniono także odnośnik do oficjalnej strony FTC, który przez pewien czas przekierowywał na stronę główną Sony. Całość zachowała się w ten sposób tylko przez relatywnie krótki czas i obecnie nie widać na niej śladów ostatniego „żartu” graczy.

Przeczytaj też: Gry visual novel

Kup PlayStation 5

Część osób, które postanowiły skomentować to zajście, uważają, że poprawki były słuszne i całość wyglądała „bardzo dobrze”. Nie brak też głosów, które krytykują takie podejście do tematu, zaznaczając, że jest to pewna forma wandalizmu ze strony części sfrustrowanych graczy. Bez względu na postrzeganie tego zdarzenia, trzeba przyznać, że całe zamieszanie wokół przejęcia Activision Blizzard bardzo polaryzuje społeczność graczy, czego efektem są właśnie takie działania.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.