Microsoft zamierza wkrótce domknąć przejęcie Activision Blizzard, jednak na drodze może stanąć apelacja FTC

FTC Microsoft Activision Blizzard

Jedną z najważniejszych wiadomości ostatnich dni jest bez wątpienia wtorkowa decyzja amerykańskiego sądu, który postanowił odrzucić wniosek FTC o tymczasowe zablokowanie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Wczoraj — kilkanaście godzin po ogłoszeniu tego orzeczenia — pojawiły się pogłoski, jakoby amerykański regulator miał w tej sprawie złożyć odwołanie. Okazuje się, iż były one prawdziwe, bo Federal Trade Commission faktycznie nie zamierza odpuszczać w tej sprawie.

FTC złożyło apelację od decyzji sądu ws. przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft

Zgodnie z najnowszymi informacjami, FTC jeszcze wczoraj postanowiło odwołać się od decyzji amerykańskiego sądu federalnego ws. zablokowania przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. W tym przypadku wymiar sprawiedliwości musiałby przystać na prośbę regulatora o „pilne zatrzymanie” tego zakupu, aby jakkolwiek zaszkodzić całemu procesowi.

Jednocześnie trzeba pamiętać, że amerykański sąd apelacyjny musi podjąć decyzję w tej sprawie wyjątkowo szybko, bo w przypadku zbyt dużej zwłoki, do przejęcia producenta i wydawcy Call of Duty przez Microsoft i tak dojdzie. Ewentualne decyzje sądu, które byłyby przez FTC pożądane mogłyby jednak znacząco namieszać w planach producenta Xboxów.

Do sprawy odniósł się sam Brad Smith z Microsoftu, który w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych dał wyraz swojemu niezadowoleniu, które wynika z całego zajścia.

Orzeczenie Sądu Okręgowego dobitnie pokazuje, że to przejęcie jest dobre zarówno dla konkurencji, jak i konsumentów. Jesteśmy rozczarowani tym, że FTC kontynuuje postępowanie w sprawie, która jest ewidentnie nieskuteczna. Będziemy sprzeciwiać się dalszym wysiłkom mającym na celu opóźnienie pójścia naprzód.

Brad Smith

Co ciekawe, to fakt, że Microsoft nie zamierza biernie przyglądać się działaniom amerykańskiego regulatora, czego efektem są kolejne poczynione przez korporację kroki. Okazuje się bowiem, że już niebawem, bo 17 lipca 2023 roku Activision Blizzard może opuścić amerykańską giełdę papierów wartościowych NASDAQ.

Microsoft
Microsoft

Możliwe więc, że jeśli apelacja FTC zostanie odrzucona przez sąd lub nie zostanie w ogóle uwzględniona w konkretnym terminie, to już w poniedziałek obie korporacje domkną wszelkich formalności związanych z zakupem.

Przeczytaj też: Gry podobne do It Takes Two

Kup Xbox Series X

Przejęcie Activision Blizzard zdaje się więc być na ostatniej prostej, jednak nawet w takim przypadku atmosfera wokół całej sprawy jest bardzo napięta. Z całą pewnością najbliższe dni zaważą o tym, czy gigant z Redmond ostatecznie dopnie swego i zakupi wydawcę i producenta Call of Duty.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.