Xbox Game Pass może trafić na Atari VCS

Atari VCS Xbox Game Pass

Atari VCS to hybryda konsoli i komputera, która powstała dzięki wsparciu społeczności. Założona w 2018 roku zbiórka w serwisie IndieGoGo zakończyła się z wynikiem ponad 3 milionów dolarów, co sprawiło, że w czerwcu bieżącego roku wspomniana konstrukcja trafiła do sprzedaży. Dziś dowiedzieliśmy się, że sprzęt może niedługo dostać wsparcie dla Xbox Game Pass. Nie da się ukryć, że brzmi to naprawdę dobrze; dzięki obecności usługi Microsoftu sprzedaż Atari VCS mogłaby znacznie wzrosnąć.

Xbox Game Pass na Atari VCS? To wysoce prawdopodobne

Omówienie Atari VCS

Firma Atari to prawdziwa legenda. Mimo że w dzisiejszych czasach nie jest już znaczącym graczem na rynku hardware, to wciąż stara się pozostać w świadomości użytkowników, czego doskonałym przykładem jest niedawna premiera Atari VCS. A skoro o Atari VCS mowa, to w sprawozdaniu rocznym firma wyraźnie poinformowała, że w najbliższych miesiącach będzie pracować nad rozbudowywaniem oferty i możliwości swojego urządzenia. Wśród planów wymieniono m.in. bezpośredni dostęp do gier w chmurze przez popularne usługi streamingowe takie jak Google Stadia, GeForce Now czy Xbox (z pewnością chodziło o Xbox Cloud Gaming).

Mając na uwadze wzmiankę o „bezpośrednim dostępie”, niewykluczone, że na Atari VCS pojawi się dedykowana aplikacja Xbox Game Pass (obecnie gracze mogą korzystać z Xbox Cloud Gaming przez przeglądarkę). Oczywiście nie ma możliwości, by na nowej „konsoli” Atari zadziałały wszystkie gry z biblioteki Xbox Game Pass. Jeśli już, to posiadacze VCS-a mogą odpalać tytuły dostępne w chmurze, ale na tym koniec.

Źródłem niniejszego tekstu jest sam producent, więc istnieje spora szansa, że z czasem sprzęt rzeczywiście zostanie jakoś zintegrowany z Xbox Game Pass. Wygląda na to, że teraz wszystko zależy od dobrej woli Microsoftu, choć biorąc pod uwagę słowa Phila Spencera na temat Xbox Cloud Gaming na innych konsolach, Atari raczej nie spotka się z odmową.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z