Avowed z ujawnioną datą premiery? Informacja o terminie szybko zniknęła z oficjalnej strony gry

Avowed

Niczym grzyby po deszczu pojawiają się nowe informacje związane z grami, które zaprezentowane zostały podczas wczorajszego wydarzenia Xbox Games Showcase 2024. Dzięki temu dowiedzieliśmy się nieco więcej na temat Gears of War E-Day czy DOOM The Dark Ages. Nie mogło też zabraknąć czegoś dla fanów RPG-ów, którzy czekają na nową grę od Obisidian Entertainment, czyli Avowed. Co ciekawe, dosłownie zaraz po pokazie pojawiły się zupełnie nowe wieści na temat daty premiery, ale dość szybko zniknęły.

Data premiery Avowed przypadkowo ujawniona przez samych deweloperów?

Jak przekazał na Twitterze znany informator o pseudonimie Wario 64, data premiery Avowed to dokładnie 12 listopada 2024 roku. Byłby to całkiem interesujący termin debiutu, który w sam raz wpisałby się w dość intensywny okres, gdzie bylibyśmy świadkami wielu innych, arcyciekawych premier.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Sytuacja jest jednak wyjątkowo dziwna, bo na krótko po opublikowaniu przez insidera tej informacji termin premiery gry został usunięty z oficjalnej strony poświęconej grze. Teraz jedyne dostępne tam dane potwierdzają tylko to, co wiemy do tej pory, czyli fakt, iż termin premiery, to niezmiennie 2024 rok.

Być może ktoś z ekipy pracującej nad grą nieco się pośpieszył i trzeba było ratować się poprawianiem treści. Brzmi to bardzo nietypowo i pozostawia spore pole do spekulacji związanych z terminem debiutu. Czyżby ekipa z Obsidian Entertainment obawiała się innych premier i czeka cierpliwie na to, aż inni deweloperzy ujawnią premiery swoich nadchodzących gier?

Avowed z nowymi szczegółami dotyczącymi fabuły

Na blogu Xbox Wireless pojawił się dość obszerny wpis, w którym zyskaliśmy kolejną szansę, aby dowiedzieć się nieco więcej na temat tego, co szykują dla nas deweloperzy z Obsidian Entertainment. Tym razem ekipa postanowiła rzucić nieco więcej światła na kwestię fabuły, która będzie jednym z motorów napędowych całej zabawy.

Avowed, jako wysłannik wysłany bezpośrednio przez cesarza Aedyran, Twoja przygoda rozpoczyna się w Paradis, tętniącym życiem mieście portowym w sercu Żywych Krain. To tętniące życiem centrum było kształtowane i przekształcane przez pokolenia pionierów, z których każdy pozostawił swój ślad, często we krwi, na Żywych Ziemiach. Jest to także epicentrum napięcia pomiędzy siłami Aedyranu a mieszkańcami, którzy są podejrzliwi wobec rosnącej obecności Aedyra.

Xbox Wireless

Jako nowoprzybyli będziemy musieli przyjrzeć się bliżej zjawisku Plagi Snów, która dotyka wszystkie istoty zamieszkujące tę krainę. Co gorsza, ów choroba zdaje się zamieniać wszystkie istoty w potworne, porośnięte grzybami monstra, które w pełni opanowane są przez zarazę.

Avowed
Avowed

Oczywiście zadaniu temu nie podołamy samodzielnie, a w grupie towarzyszy, którzy doczekali się krótkiej prezentacji. Jednym z nich jest Giatta, której motywy są zbliżone do naszych, a jak wiadomo — co dwie głowy to nie jedna.

Pamiętaj jednak, że Plaga Snów nie jest jedyną rzeczą, z którą musisz się zmierzyć. Narasta napięcie między mieszkańcami a Aedyrem, a sama wyspa wydaje się buntować przeciwko sobie.

Xbox Wireless

Deweloperzy podkreślili bardzo istotny element, jakim jest tutaj kwestia dokonywanych wyborów, które mogą mieć istotny wpływ nie tylko na losy głównego bohatera, ale i całej wyspy. Wedle tego to od nas zależeć będzie, kto ostatecznie zawładnie Żywymi Krainami, a kto poniesie ostateczną klęskę.

Zapowiada się więc epicka przygoda w stylu, do jakiego przyzwyczaiło nas studio Obsidian Entertainment, pytanie tylko, czy Avowed będzie w stanie utrzymać poziom prezentowanych przez chociażby serię Pillars of Eternity? Tego dowiemy się po premierze, która nastąpi jeszcze w 2024 roku.

Źródło: Xbox Wireless, Twitter/X: Wario64, obsidian.net

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKA PROMOCJA MOŻE SIĘ JUŻ NIE POWTÓRZYĆ!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.