Avowed nie będzie tak ogromny, jak Skyrim. Twórca porównał grę do innego dział Obsidian Entertainment

Avowed

Jedną z gier, które mogą w portfolio Xboxa bardzo namieszać jest bez wątpienia Avowed, czyli kolejny RPG przygotowywany przez Obsidian Entertainment. Tytuł wzbudza bardzo oczywiste skojarzenia z takimi grami, jak Skyrim, co podświadomie może sugerować, że gra będzie rozmiarami przypominać jeden z największych hitów Bethesdy. Jeden z deweloperów postanowił wyjaśnić tę kwestię, choć nie każdemu się to spodoba.

Avowed nie przytłoczy swoimi rozmiarami, ale nie zaoferuje też niektórych mechanik

Zwiastun Avowed

Carrie Patel w jednej z ostatnich rozmów, jakie przeprowadził dla serwisu Game Informer, stwierdził, że Avowed będzie „kolejnym typowym RPG z charakterystyczni dla Obsidian rozwiązaniami”. Może nie brzmi to szczególnie zachęcająco, jednak przekaz tego stwierdzenia ma na celu przekazanie, że nie ma sensu tej gry zestawiać ze Skryrimem od Bethesdy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Avowed przede wszystkim nie zaoferuje w pełni otwartego świata, a kolejne regiony — mimo że powiązane ze sobą — odblokowuje się w trakcie postępów rozgrywki. Co więcej, gra nie będzie miała żadnych opcji romansowania z postaciami, które napotkamy. Co prawda będziemy mogli flirtować, ale nie ma tutaj szans, na jakąkolwiek głębszą relację.

Avowed
Avowed

Co więcej, całe przejście Avowed powinnio zająć mniej-więcej tyle samo czasu, co innej gry Obsidian, czyli The Outer Worlds. Mowa więc o około 14 godzinach zabawy. Czy to dużo? To zależy od indywidualnych oczekiwań oraz tego, ile dodatkowe będziemy w stanie z tej pozycji wycisnąć. Pewne jest jednak, że nie przytłoczy nas ona swoimi rozmiarami.

Wychodzi więc na to, że Avowed będzie pozycją, która przypadnie do gustu fanom RPG, których męczy wpychany ostatnimi czasy gigantyzm otwartych światów. Jesto więc świetna wiadomość, choć wiadomo, że wiele dopiero się okaże po premierze. Ta ma nastąpić jeszcze w 2024 roku.

Źródło: gameinformer.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.