Twórcy ekskluzywnego RPG Xboxa chcą ustrzec się porównań do Skyrima. „Trudno będzie tego uniknąć”

Avowed

Avowed było jedną z gier, które zostały zaprezentowane na styczniowym Xbox Developer Direct. RPG od Obsidian Entertainment już wcześniej był porównywany do innej znanej gry fantasy, czyli Skyrima, a po ostatniej prezentacji głosy w mediach społecznościowych o podobieństwie tych dwóch produkcji nabrały na sile. Twórcy zdecydowali się sprostować te komentarze i podkreślić, że Avowed zdecydowanie bliżej jest do The Outer Worlds.

Avowed ma przypominać bardziej fantastyczną wersję The Outer Worlds niż Skyrima

Avowed — zwiastun

Pierwsze zwiastun Avowed został udostępniony prawie 4 lata temu i już od samego początku tytuł ten był porównywany do legendarnego Skyrima. Trudno dziwić się tym porównaniom, gdyż na pierwszy rzut oka obie produkcje są do siebie bardzo zbliżone pod względem rozgrywki. I choć takie zestawienie można uznać za nobilitujące dla gry od Obsidian Entertainment, to twórcy starają się od tego ustrzec.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W rozmowie z portalem PCGN reżyserka rozgrywki Carrie Patel powiedziała, że niezwykle trudno będzie Avowed uniknąć porównań do gry Bethesdy. Deweloperka podkreśliła, że produkcja od Obsidian Entertainment bardziej przypomina fantastyczną wersję jednej z ich poprzednich gier, czyli The Outer Worlds. Świat w najnowszym RPG studia ma być zdecydowanie mniejszy niż ten ze Skyrima, a gra ma stawiać na bardziej skondensowaną rozgrywkę.

W roku 2024 trudno będzie uniknąć porównań do Skyrima, jeśli tworzy się pierwszoosobową grę RPG akcji w konwencji fantasy. Myślę, że model, nad którym pracowaliśmy wewnątrz studia, to budowanie Avowed jako naszej fantastycznej wersji The Outer Worlds, nie w tym samym tonie, ale o podobnej strukturze świata i skali.

Dla nas chodzi o bardziej skoncentrowane doświadczenie, coś, co sprawia wrażenie nieco bardziej wyselekcjonowanego. Nasz świat składa się ze stref, które zdecydowanie nie są małe, ale z pewnością bardziej ograniczone niż ogromna mapa, po której można przejść od początku do końca w ciągu kilku godzin. Dzięki temu możemy zachować nieco większą intencjonalność

Carrie Patel, reżyserka rozgrywki Avowed

Trzeba przyznać, że twórcy dokładnie przemyśleli sposób, w jaki sposób chcą stworzyć Avowed. Pójście swoją drogą wydaje się być dużo lepszym pomysłem niż naśladowanie gry Bethesdy. Mimo wszystko Obsidian Entertainment jest mniejszym studiem i trudniej byłoby mu stworzyć grę o podobnym rozmachu co Skyrim. Deweloperzy ci zawsze słynęli z bardzo immersyjnych gier RPG o mniejszej skali, za to po brzegi wypełnionymi zawartością.

Avowed ma zadebiutować jesienią 2024 roku. Gra jest pozycją ekskluzywną w katalogu Xboxa, trafi więc jedynie na PC oraz konsole Xbox Series X|S. Posiadaczy subskrypcji Xbox Game Pass ucieszy fakt, że produkcja w dniu premiery od razu trafi do usługi.

Źródło: GamesRadar+

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.