Xbox Developer Direct – podsumowanie. Oto 5 gier na PC i konsole Microsoftu na 2024 rok

Hellblade 2 Avowed ARA Visions of Mana Indiana Jones

Xbox Developer Direct już za nami. Podczas wydarzenia poznaliśmy łącznie 5 gier, które trafią na Xboxa w 2024 roku. Aż 4 z nich będą ekskluzywne.

Podsumowanie Xbox Developer Direct 2024

Xbox Developer Direct
Xbox Developer Direct 2024

Zgodnie z obietnicą dzisiejszy Xbox Developer Direct obfitował w masę informacji. Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy mogli przegapić to wydarzenie, dlatego przygotowaliśmy jego krótkie podsumowanie.

Ogółem rzecz biorąc, ostatnia impreza Xboxa ujawniła nam sporo nowości na temat 5 gier:

  • Hellblade 2 – tytuł ekskluzywny „Zielonych” trafi na PC, Xboxy Series X|S i do Xbox Game Pass już 21 maja 2024 roku. W grze ponownie wcielimy się w rolę Senui – nordyckiej wojowniczki, która zmaga się z psychozą. Druga odsłona serii zabierze nas na mroźną Islandię, gdzie „odwiedzimy” znanych nam dobrze ludzi z Północy, którzy wcześniej zaatakowali osadę protagonistki.
  • Avowed – najnowszy RPG od legend branży – Obsidianu. Gra zaoferuje swobodę w wykonywaniu zadań oraz rozbudowany system walki, składający się z broni palnej, mieczy czy magii. Produkcja ta nie ma dokładnej daty premiery, ale zagramy w nią już jesienią 2024 roku na PC, Xboxach Series X|S i w Xbox Game Pass.
  • ARA: History Untold – ciekawie zapowiadająca się historyczna strategia, którą przygotowuje studio Oxide Games. W grze naszym zadaniem będzie stanięcie na czele naszej własnej nacji. To swego rodzaju rywal Cywilizacji, gdzie odkryjemy nowe tereny oraz zawalczymy z naszymi wrogami. Niestety pozycja ta nie trafi na konsole, ale znajdzie się za to w ofercie PC Game Pass – także jesienią 2024 roku.
  • Visions of Mana – niespodzianka na Xbox Developer Direct. Gra powstaje pod skrzydłem Square Enix. To powrót do tej serii po raz pierwszy od 15 lat i jednocześnie jej pierwsza odsłona, która zadebiutuje na Xboxach. Co warte wspomnienia, ten RPG będzie obfitował w masę utworów – jest ich łącznie aż 100. Produkcja zostanie wydana na PC, PS4, PS5 i Xboxy Series X|S latem 2024 roku.
  • Indiana Jones and the Great Circle – wisienka na torcie dzisiejszej prezentacji. Zespół MachineGames przygotował dla nas obszerny materiał, który ujawnił rozgrywkę wyczekiwanego exclusive’a Xboxa. W produkcji tej zdecydowano się na przedstawienie akcji z perspektywy pierwszej osoby. Na ujęciach zauważyliśmy, że zostanie wyposażona w elementy skradankowe, ale nie zabraknie także otwartej walki. Gra pojawi się na PC i Xboxach Series X|S w 2024 roku.

Jak więc widać po powyższym podsumowaniu, 2024 rok zapowiada się naprawdę wyśmienicie dla wszystkich posiadaczy Xboxów. Dostaną oni bowiem w swoje ręce szereg niezwykle ciekawie zapowiadających się tytułów od uznanych marek. Zdecydowanie jest na co czekać.

Tymczasem nie zapomnijcie podzielić się z nami Waszą opinią na temat Xbox Developer Direct 2024. Jesteście zadowoleni z pokazu, czy może czegoś na nim zabrakło? Dajcie nam znać w komentarzach!

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Źródło: Xbox

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.