Babylon X zapowiedziane! Nowe action-RPG przedstawi „alternatywną historię starożytnego świata”

Babylon X

Wszyscy fani gier action-RPG powinni dopisać do swojej listy wyczekiwanych produkcji kolejny tytuł. Mowa tutaj o Babylon X, czyli debiutanckim projekcie nowego Mighty Boy Studio złożonego m.in. z byłych pracowników Flying Wild Hog, Saber Interactive oraz Owlcat Games. Deweloperzy zaprezentowali pierwszy zwiastun swojego dzieła, a także podzielili się kilkoma szczegółami na jego temat.

Babylon X na pierwszym zwiastunie. Nowe action-RPG ma szansę podbić serca fanów gatunku

Babylon X – pierwszy zwiastun

Babylon X przedstawi „alternatywną historię starożytnego świata”, w którym trwa budowa Wieży Babel, a ludzkość przygotowuje się na nadchodzącą apokalipsę. Zgodnie z zapowiedziami debiutancka produkcja Mighty Boy Studio ma łączyć w sobie „najlepsze elementy zachodniej i wschodniej narracji oraz reżyserii”. Całość ma natomiast czerpać inspiracje z klasycznych gier jRPG oraz przygodowych filmów akcji produkowanych w latach 90. w Hollywood.

W świecie Babylon X powiązania pomiędzy energią, grawitacją oraz starożytną magią doprowadziły do postępu technologicznego w Babilonie i Egipcie. W trakcie rozgrywki gracze będą śledzić m.in. losy Samsona – byłego proroka, który obecnie jest zbiegłym niewolnikiem i mścicielem. Drugą ważną postacią będzie Leykah, czyli młoda kapłanka kultu księżyca.

Wymienieni bohaterowie wspólnie stawią czoła nadchodzącej apokalipsie i spróbują znaleźć odpowiedzi, które pozwolą uratować świat. Deweloperzy zapowiadają, że w trakcie swojej podróży Samson oraz Leykah „poznają siebie, znajdą nowy cel w życiu, a może nawet się zakochają”. Zgodnie z zapowiedziami Babylon X ma zaoferować „ludzką historię”, która ma mieć „emocjonalny i osobisty” wydźwięk.

W debiutanckiej produkcji Mighty Boy Studio obecny ma być również „solidny system walki”. W trakcie starć z oponentami gracze będą natomiast mogli korzystać zarówno z magii, jak i różnego rodzaju narzędzi. Kluczem do zwycięstwa ma być natomiast atakowanie słabych punktów przeciwników, a także umiejętność łączenia broni i umiejętności oraz wykorzystywania otoczenia do zwiększania swojej przewagi podczas walki.

W Babylon X gracze będą mieli okazję też podejmować różnego rodzaju wybory. Produkcja Mighty Boy Studio ma bowiem zaoferować „dynamiczny świat”, który będzie zmieniał się w zależności od decyzji użytkowników. Deweloperzy pracują nad „oryginalnym systemem narracji” z interaktywnymi przerywnikami filmowymi.

Zobacz też: Najlepsze gry na PC

Babylon X powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach. Niestety deweloperzy z Mighty Boy Studio nie ujawnili, kiedy ich produkcja zadebiutuje na rynku. Trzeba jednak przyznać, że całość zapowiada się naprawdę interesująco i fani gier action-RPG powinni uważnie śledzić dalsze losy wspomnianego tytułu.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.