Baldur’s Gate 3 doczeka się aktualizacji z 1000 poprawek! Twórcy nie zamierzają osiadać na laurach

Baldur's Gate 3 Jaheira

Dla zdecydowanej większości graczy Baldur’s Gate 3 to nie zwykle rozbudowana, złożona, a zarazem świetnie wykonana gra. Nie oznacza to jednak, iż jest to tytuł całkiem wolny od błędów; tych niekiedy może być sporo i rzeczywiście mogą uprzykrzyć życie osobom chcącym poznać tę pozycję. Larian Studios zdaje sobie z tego sprawę, dlatego też stara się łatać kolejno pojawiające się błędy, a zgodnie ze słowami samego Swena Vincke już niebawem doczekamy się naprawdę dużej aktualizacji.

Baldur’s Gate 3 w najbliższej przyszłości doczeka się jeszcze kilku konkrentych aktualizacji

Założyciel Larian Studios w najnowszym wpisie na Twitterze/X przyznał, że wszyscy w studiu są niezwykle entuzjastycznie nastawiani do opinii, które na bieżąco nadsyłają gracze. Na ten moment deweloperzy nadal starają się łatać kolejne zgłaszane usterki, a jednocześnie rozważają kolejne sugestie napływające do nich od zafascynowanych graczy.

Vincke przyznał, że twórcy mają nawet konkretny plan, który uznać można za swego rodzaju rozpiskę kolejnych patchy i aktualizacji, które trafią do Baldur’s Gate 3. Prezentuje się ona następująco:

  1. Hotfix 4 – zapewne wzorem poprzednich poprawek wyeliminuje on wiele mniejszych błędów jak np. źle działające animacje, błędy w tłumaczeniach itp.
  2. Łatka 1 – tutaj Larian Studios chce „pójść na całość” i od razu wprowadzić ponad 1000 zmian i poprawek. Możliwe, że w ramach tego uaktualnienia twórcy usuną z gry szereg większych i poważniejszych błędów.
  3. Łatka 2 – Vincke podkreśla, że ta aktualizacja ma zostać poświęcona „niektórym prośbom” graczy, więc wysoce prawdopodobne, że właśnie wtedy pojawi się opcja zmiany wyglądu naszej postaci.

Nie da się ukryć, że łatka, która ma na celu usunąć i poprawić aż 1000 błędów za jednym zamachem robi wrażenie i może napawać fanów Baldur’s Gate 3 sporym optymizmem.

Przeczytaj też: Gry na PS5 dla dwojga

Kup Baldur’s Gate 3

Niestety deweloper nie podał konkretnie, kiedy możemy spodziewać się ów aktualizacji, jednak można założyć, że przynajmniej część zaplanowanych poprawek trafi do gry przed premierą wersji na PS5. Ta zadebiutuje już 6 września 2023 roku.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.