Baldur’s Gate 3 bez jednego z ciekawszych trybów gry. W zamian za to tytuł otrzyma wsparcie modów

Baldur's Gate 3

Premiera Baldur’s Gate 3 jest już tuż za rogiem, a w ostatnim czasie Larian Studios coraz chętniej dzieli się z graczami kolejnymi pikantnymi szczegółami dotyczącymi ich najnowszego dzieła. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że trzecia odsłona Wrót Baldura umożliwi zakończenie przygody na 17 tysięcy różnych wariantów. Teraz jednak napłynęły do nas niezbyt dobre wieści, które nieszczególnie spodobają się fanom tworzenia własnych historii.

Baldur’s Gate 3 bez trybu Dungeon Master, ale ze wsparciem dla modów

Baldur's Gate 3
Baldur’s Gate 3

Podczas ostatniego wywiadu Swen Vincke z Larian Studios przyznał, że w Baldur’s Gate 3 nie pojawi się tryb Dungeon Master. Dzięki niemu gracze mogliby tworzyć własne kampanie fabularne, poprzez określanie kolejnych celów i wymogów — oczywiście wszystko to w zgodzie z zasadami D&D.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Decyzja ta spowodowana jest przede wszystkim trudnościami, jakie napotkaliby deweloperzy, gdyby rzeczywiście musieli implementować to rozwiązanie do swojego debiutującego niebawem projektu. Vincke stwierdził, że chciałby mieć ten tryb Dungeon Master w Baldur’s Gate 3, jednak poziom skomplikowania skutecznie to uniemożliwia.

Jako pewnego rodzaju rekompensata deweloper przyznał, że Larian Studios zamierza po pewnym czasie od premiery zaoferować wsparcie dla fanowskich modyfikacji. Oznacza to, że osoby chcące tworzyć własną zawartość do trzeciej części popularnego cRPG-a, będą miały nieco ułatwione zadanie.

Przeczytaj też: Gry podobne do Tomb Raider

Na koniec przypominamy, że pecetowe wydanie Baldur’s Gate 3 zadebiutuje już 3 sierpnia 2023 roku, wersja na konsole PS5 trafi do sprzedaży 6 września bieżącego roku. Posiadacze konsol Xbox Series X|S muszą się uzbroić w cierpliwość i oczekiwać na komunikaty ze strony Larian Studios.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.