Baldur’s Gate 3 bez recenzji przed premierą. Niezbyt dobre wieści od Larian Studios

Baldur's Gate 3

Do premiery pecetowego wydania Baldur’s Gate 3 pozostało równe dwa tygodnie. Z reguły właśnie w tym przedpremierowym okresie redakcje otrzymują egzemplarze recenzenckie gier, aby w miarę dobrze zapoznać się ocenianą produkcją. Larian Studios jednak nie zapewni kodów w odpowiednim czasie, co oznacza, że na pierwsze recenzje trzeba będzie trochę poczekać. Jaki jest tego powód?

Recenzje Baldur’s Gate 3 pojawią się raczej dopiero po premierze wersji na PC

Jak przekazał Jason Schreier, Larian Studios poinformowało go, iż egzemplarze recenzenckie Baldur’s Gate 3 zostaną wysłane do redakcji dopiero 28 lipca 2023 roku, czyli na niecały tydzień przed premierą pecetowej wersji. Deweloperzy tłumaczą, że jest to spowodowane przede wszystkim chęcią zyskania czasu na „kompletne zakończenie prac” przed wydaniem pełnej wersji swojego projektu.

Oznacza to, że szanse na pojawienie się kompletnych recenzji jeszcze przed premierą przygód w Zapomnianych Krainach jest niezwykle niska. Krytycy musieliby bowiem zdecydowaną większość dnia poświęcić na zapoznawanie się z tym tytułem, jednocześnie pisząc tekst. Nawet wtedy nie ma pewności, że dostarczane recenzje byłyby kompletne i zawierałyby pełny i merytoryczny obraz Baldur’s Gate 3.

Przeczytaj też: Router gamingowy — najlepsze modele

Kup Baldur’s Gate 3

Sytuacja wydaje się dosyć dziwna, zwłaszcza jeszcze nie tak dawno twórcy utrzymywali, że przyśpieszoną premierę na PC zawdzięczamy faktowi, iż wersja ta jest „zasadniczo gotowa”. Pozostaje więc mieć nadzieję, że takie informacje nie zwiastują problemów produkcyjnych i ostatecznie Baldur’s Gate 3 zadebiutuje jako gra kompletna i dopracowana pod prawie każdym możliwym aspektem.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.