Baldur’s Gate 3 ze zmienioną datą premiery na PC i PS5! Twórcy mogą obawiać się konfrontacji ze Starfield

Baldur's Gate 3

Fani klasycznych gier RPG zapewne oczekują zbliżającego się wielkimi krokami debiutu Baldur’s Gate 3. Od ujawnienia daty premiery podczas lutowego State of Play termin ten zdawał się niemal niezagrożony. Okazuje się jednak, że deweloperzy z Larian Studios postanowili zmienić swoje plany, choć niekoniecznie musi to oznaczać coś złego.

Baldur’s Gate 3 trafi na PC miesiąc wcześniej. Wersja na PS5 zaliczyła kilkudniowy poślizg

Baldur's Gate 3
Baldur’s Gate 3

Zgodnie z najnowszą informacją deweloperzy z Larian Studios postanowili przesunąć datę premiery Baldur’s Gate 3, rozdzielając jednocześnie debiuty wersji na PC i PS5. Okazuje się, że wydanie na komputery osobiste pojawi się 3 sierpnia 2023 roku, posiadacze PlayStation 5 na premierę muszą poczekać aż do 6 września 2023 roku.

Mamy więc tutaj przypadek, gdzie jedna z wersji trafi do sprzedaży na miesiąc przed planowanym terminem, co bez wątpienia powinno zadowolić oczekujących graczy.

Niektórzy zwracają uwagę, że taka decyzja mogła zostać podyktowana chęcią uniknięcia konfrontacji z debiutującym w tym samym okresie na PC Starfield. Z racji tego, że kosmiczny RPG od Bethesdy nie trafi w na PlayStation 5, to tutaj tego rodzaju decyzja nie była wymagana, a mimo to wersja ta również zaliczyła „obsuwę” o kilka dni.

Baldur's Gate 3
Baldur’s Gate 3

Swen Vincke — szef Larian Studios — przyznał, że 2023 roku jest w branży „bardzo pracowity”, a studiu zależało na znalezieniu tego odpowiedniego momentu na debiut. Potwierdził też, że wersja Baldur’s Gate 3 na komputery osobiste jest „zasadniczo gotowa” i nadaje się do tego, aby wypuścić ją właśnie we wcześniejszym terminie.

W przypadku wydania na PS5 twórcy potrzebują nieco więcej czasu, aby je dopracować. Chodzi przede wszystkim o wydajność i chęć osiągnięcia stabilnych 60 kl./s. Choć twórcy są ponoć blisko tego celu, tak konieczne jest przesunięcie premiery o te kilka dodatkowych dni.

Przeczytaj też: Gry skradanki

Kup Baldur’s Gate 3

Niestety, ale dalej nieznane są losy wersji dla konsol Xbox Series X|S. Vincke wskazuje, że wymagania tego ekosystemu są inne i dostosowanie produkcji pod te realia wymaga po prostu więcej czasu. Jako swego rodzaju pocieszenie dodał, że zespół odpowiedzialny za to wydanie sprawnie radzi sobie z pokonywaniem kolejnych trudności, co może wskazywać, że już niebawem poznamy termin premiery Baldur’s Gate 3 na konsolach Microsoftu.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.