Baldur’s Gate 3 dostanie crossplay! Dyrektor wydawniczy Larian ujawnił plany studia

Baldur's Gate 3 crossplay

Baldur’s Gate 3, oprócz trybu jednoosobowego, posiada również opcję gry w trybie kooperacji. Twórcy wspomnianego RPG nieco ponad tydzień temu zdementowali doniesienia, jakoby wersja na Xbox Series S miała być pozbawiona możliwości współpracy w opcji splitscreen. Dziś z kolei potwierdzono, że produkcja zostanie wzbogacona o crossplay.

Crossplay w Baldur’s Gate 3. Twórcy planują dodanie funkcji w przyszłości

Zwiastun Baldur’s Gate 3 na PlayStation 5

W rozmowie z redakcją serwisu Eurogamer dyrektor wydawniczy studia Larian, Michael Douse, potwierdził plany studia dotyczące dodania do Baldur’s Gate 3 crossplayu. Douse stwierdził, że twórcy gry od zawsze planowali oferować wsparcie dla rozgrywki międzyplatformowej. Funkcję zdecydowano się jednak odłożyć w czasie i nie była ona gotowa w dniu premiery.

Crossplay pozwoli graczom Baldur’s Gate 3 na wspólną rozgrywkę niezależnie od wybranej przez nich platformy. Przypomnijmy, że hit studia Larian jest obecnie dostępny na PC, a także konsoli PlayStation 5 we wczesnym dostępie. Oficjalna premiera produkcji na PS5 będzie miała miejsce już dziś, zaś wersję na konsole Xbox Series X|S zobaczymy jeszcze w tym roku.

Zobacz też: Najlepszy telefon do 400 zł

Kup Baldur’s Gate 3

Michael Douse wyznał, że twórcy mają na oku pewien przedział czasowy, w którym chcieliby zaoferować graczom crossplay. Dyrektor wydawniczy Larian zaznaczył jednak, że studio nie chce podawać żadnej konkretnej daty, dopóki nie będzie ona pewna.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.