Baldur’s Gate 3 na Xbox Series S jednak otrzyma splitscreen! Microsoft wyjaśnia zamieszanie

Baldur's Gate 3 Minsc Xbox Series S

Baldur’s Gate 3 to bez dwóch zdań jedna z najgorętszych premier całego 2023 roku, która już niedługo zadebiutuje też na konsolach PlayStation 5. Pod koniec ubiegłego tygodnia sam Swen Vincke potwierdził, że gra jeszcze w tym pojawi się także na Xbox Series X|S, jednak „eska” pozbawiona będzie jednej, ale dla niektórych istotnej funkcji. Kiedy wiele osób zaczęło spekulować, że to początek końca parytetu obu konsol od „Zielonych”, sam gigant z Redmond postanowił wyjaśnić całą sytuację.

Baldur’s Gate 3 na Xbox Series S jednak otrzyma splitscreen, ale nie wiadomo kiedy

Oficjalny profil Xboxa na Twitterze/X potwierdził, że pomimo braku opcji splitscreen w Baldur’s Gate 3 na Xbox Series S, zarówno Larian Studios, jak i Microsoft nadal będą starać się dostarczyć tę funkcję po premierze. Oczywiście w komunikacie nie padła żaden konkretny okres, kiedy taka funkcja mogłaby się pojawić, jednak sama informacja spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem wśród komentujących.

Zapewne możliwość używania trybu splitscreen w Baldur’s Gate 3 na Xbox Series S stanie się dostępna w ramach jednej z post premierowych aktualizacji lub patchy. Dopóki jednak nie mamy w tej sprawie żadnych konkretów, warto po prostu oczekiwać komunikatów od deweloperów i producenta konsol.

Przeczytaj też: Gry podobne do Until Dawn

Kup Xbox Series S

W tym miejscu warto przypomnieć, że najnowsza pozycja od Larian Studios — mimo wielu pozytywnych głosów ze strony graczy — dostaje regularne usprawnienia od deweloperów. Tylko w ubiegłym tygodniu do Baldur’s Gate 3 zawitała aktualizacja wprowadzająca ponad 1000 poprawek; kolejna zaś ma być już „tuż za rogiem”.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.