Larian Studios oddaje hołd graczowi chorującemu na Alzheimera. Wzruszający gest twórców Baldur’s Gate 3

baldur's gate 3

W świecie gier wideo emocje graczy i twórców niejednokrotnie przeplatają się, tworząc tym samym niezwykłe historie. Larian Studios nie tylko dostarczyło wyjątkowego doświadczenia w postaci Baldur’s Gate 3, ale również zaskoczyło społeczność swoim wzruszającym gestem. Twórcy postanowili bowiem w niezwykły sposób uhonorować jednego z graczy, który choruje na Alzheimera.

Twórcy Baldur’s Gate 3 uhonorowali gracza chorującego na Alzheimera

W 2020 roku jeden z użytkowników forum Baldur’s Gate 3 podzielił się ze społecznością historią swojego ojca. Mężczyzna okazał się być wielkim miłośnikiem wcześniejszych produkcji Larian Studios, jednak postępująca choroba Alzheimera powoli odbierała mu możliwość pełnego cieszenia się grami. Wówczas to wspomniany użytkownik o pseudonimie Solfalia podziękował deweloperom za wczesny dostęp do produkcji, bowiem mógł to być ostatni raz, gdy wspólnie z ojcem doświadczy rozgrywki.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Okazało się, że wzruszająca opowieść nie umknęła twórcom Baldur’s Gate 3. Po zapoznaniu się ze wpisem na forum jeden z deweloperów przekazał, że studio przygotuje niespodziankę dla gracza i jego ojca. Po premierze pełnej wersji Solfalia skontaktował się zatem z Larian Studios, aby dowiedzieć się, gdzie znajdzie jakąś wzmiankę na temat swojej historii – spodziewał się krótkiej linii dialogowej lub jakiegoś fragmentu tekstu w książce.

Deweloperzy postanowili jednak dodać do Baldur’s Gate 3 pełnoprawnego NPC-a – Golbraitha Stredivasa, potężnego łowcę Łupieżców Umysłów. Postać nie tylko przypominała ojca Solfalii, ale także oferowała masę kwestii dialogowych. Ponadto w lokacji można odnaleźć mnóstwo dokumentów i listów, które nawiązują do tej wyjątkowej historii.

Golbraith nie tylko wyglądał jak mój ojciec, ale miał też masę kwestii dialogowych. Niektóre z nich były naprawdę wzruszające (przynajmniej dla mnie). Dokumenty rozsypane po domu były niesamowite, a wymiana listów między Golbraithem a jego synem sprawiła, że zaniemówiłem.

Jak tylko skończyłem oglądać cały dom, powiedziałem o tym tacie. Jest teraz w domu opieki, więc nie może zagrać, ale słuchał mojego opisu z dziecięcą radością, jakiej dawno nie widziałem. Podobał mu się każdy szczegół. Podobał mu się pomysł, że jego postać ma monokl i był dumny, że jego postać ma tajną piwnicę z bronią. Nadal mówi o tym od czasu do czasu podczas naszych cotygodniowych rozmów.

Solfalia

Zobacz też: Smartfon do 4000 zł

Solfalia podziękował również twórcom i jak sam przyznał, Larian Studios zrobiło dla niego oraz ojca znacznie więcej, niż się spodziewał. Na koniec warto jeszcze przypomnieć, że Baldur’s Gate 3 zawalczy o 15 statuetek w różnych kategoriach w ramach nagród BAFTA Games Awards 2024. Ogłoszenie zwycięzców odbędzie się 11 kwietnia 2024 roku.

Źródło: Twitter, Eurogamer

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.