Nowa łatka do Baldur’s Gate 3 już dostępna! Hotfix eliminuje problemy trapiące fanów

Baldur's Gate 3

Baldur’s Gate 3, mimo wielkiej wygranej podczas The Game Awards 2023, wciąż jest dopracowywane przez Larian Studios. Ostatnie błędy, na jakie zwracali uwagę gracze, okazały się dotyczyć między innymi zapisów i potencjalnego zawieszania się gry. W związku z pojawiającymi się problemami twórcy wydali nową łatkę.

Baldur’s Gate 3 – hotfix numer 14 już dostępny

Jak informuje we wpisie na platformie Steam Larian Studios, hotfix o numerze 14 jest już dostępny. Nowa łatka do Baldur’s Gate 3 usuwa kilka zgłaszanych przez graczy awarii, blokad i błędów. Ponadto użytkownicy Maców mogą mieć powody do zadowolenia – na ich sprzęt trafi przy okazji duża, piąta aktualizacja.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jeśli zaś chodzi o same poprawki, twórcy rozwiązali problemy związane z próbami wczytania zapisu gry w trybie Honoru. Gra mogła zawieszać się jednak nie tylko w przypadku save’ów, ale również przy próbie dołączenia drugiego gracza do zabawy na podzielonym ekranie. Dodatkowo gracze nie powinni już natrafiać na błędy podczas handlu z NPC-ami w Podmroku, kiedy jeden z członków drużyny znajdzie się w otoczeniu wybuchów grzybów.

Zobacz też: Gry multiplayer na telefon

Warto również wspomnieć, że Baldur’s Gate 3 doczekało się nominacji do nagród BAFTA Games Awards 2024. Produkcja zawalczy o 15 statuetek w różnych kategoriach. Ogłoszenie zwycięzców odbędzie się 11 kwietnia 2024 roku.

Źródło: Steam

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.