Twórcy Baldur’s Gate 3 naprawili już ostatniego patcha i obiecują zmiany! „Zawaliliśmy sprawę”

Baldur's Gate 3 Astarion

Wczoraj informowaliśmy, że Larian Studios udostępniło kolejną aktualizację do Baldur’s Gate 3, jednak dosyć szybko musieli ją wycofać ze względu na liczne błędy, które powodowała. W efekcie tego część graczy chwilowo miała zablokowany dostęp zapisów, których dokonali w trakcie, gdy ów hotfix był dostępny. Deweloperzy zdążyli już uprać się z tym problem i jednocześnie przyznają, że nie wszystko poszło po ich myśli.

Larian Studios przeprasza za zamieszanie wokół ostatniego hotfixa do Baldur’s Gate 3

Baldur's Gate 3
Baldur’s Gate 3

Hotfix 4 do Baldur’s Gate 3 został ponownie udostępniony przez Larian Studios i jest już dostępny na wszystkich platformach, na których pojawiła się gra. Przy tej okazji pojawił się także krótki komunikat deweloperów, w którym przepraszają za całe zamieszanie i przekazują, że tego rodzaju wpadki są „ekstremalnie rzadkie” i z tego też powodu nie byli oni na takie coś przygotowani.

Problemem okazał się także czas, kiedy łatka wyszła oraz fakt, że europejski oddział studia spał, podczas gdy kanadyjskie i malezyjskie biura w pocie czoła pracowały, aby jak najszybciej zażegnać zaistniały nagle kryzys.

Ponieważ problemy związane z kompilatorem są bardzo rzadkie, nie byliśmy na to przygotowani, a powinniśmy byli być. Zawaliliśmy sprawę. Nie pomogło także to, że sytuacja ta miała miejsce w najgorszym możliwym momencie, ale na szczęście mamy studia w kilku krajach. Przez całą noc (w Europie) nasze ekipy w Kanadzie, a następnie w Malezji, pracowały nad zdiagnozowaniem, co poszło nie tak, aby można było rozpocząć pracę nad wdrożeniem poprawionej wersji tej poprawki.

Fragment komunikatu Larian Studios

Z tego też powodu Larian Studios zapewniło, że od teraz każda zmiana i aktualizacja będzie wprowadzona dopiero po przeprowadzeniu kompleksowej kontroli jakości. Ma ona objąć szereg zróżnicowanych testów prowadzonych nie tylko automatycznie, ale także przez dział kontroli jakości.

Przeczytaj też: Gry podobne do Wiedza to Potęga

Kup Baldur’s Gate 3

Najwidoczniej tego rodzaju wpadki są przez ekipę Larian Studios traktowane niezwykle poważnie i widać, że cała sytuacja odcisnęła na nich pewne piętno. Pozostaje mieć nadzieje, że tak wątpliwych przygód z Baldur’s Gate 3 będzie jak najmniej i kolejne aktualizacje będą już tylko naprawiać zamiast szkodzić.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.