Baldur’s Gate 3 pozwoli na interaktywne tortury. Produkcja Larian Studios będzie pełna przemocy

Baldur's Gate 3

Premiera Baldur’s Gate 3 nadciąga wielkimi krokami, a wielu fanów serii już nie może się doczekać tej ogromnej produkcji Larian Studios. Twórcy ostatnio podzielili się informacjami na temat ogromnej liczby możliwych wariacji zakończeń, a także pokazali rozbudowany kreator postaci. Dodatkowo jak się okazuje, poza nietypowymi uniesieniami miłosnymi, Baldur’s Gate 3 pozwoli również na bardziej kontrowersyjne działania.

Baldur’s Gate 3 tylko dla dorosłych. Powodem ograniczenia wiekowego są między innymi interaktywne tortury

Zwiastun Baldur’s Gate 3

Amerykańsko-kanadyjska organizacja klasyfikująca wiekowo gry wideo w Ameryce Północnej, oceniła nadchodzącą produkcję Larian Studios. Baldur’s Gate 3, według ESRB, nadaje się wyłącznie dla osób dorosłych, co w systemie organizacji oznacza graczy, którzy ukończyli 17 rok życia. Jednym z powodów takiej oceny są pojawiające się w grze interaktywne sceny tortur.

Zgodnie z opisem ESRB, gracze w pewnym momencie podczas wydobywania informacji od więźnia, mogą określić metodę tortur. Choć większość z czynności rozgrywa się poza ekranem, ofiarę poprzez wybór opcji dialogowych można potraktować gorącym pogrzebaczem w udo czy kolbą włóczni w pachwinę, a także można jej usunąć paznokcie u stóp.

Wśród innych, wymienionych przez organizację czynników wpływających na ocenę wiekową gry, są między innymi sekwencje przedstawiające nagość, aktywność seksualną, intensywną przemoc czy brutalne obrazy zwłok.

Cutscenki zawierają bardziej intensywną przemoc i gore: mężczyzna zdekapitowany poza ekranem, z odciętą głową trzymaną w górze; kobieta wypatroszona, z odsłoniętymi wnętrznościami; odsłonięty mózg postaci wyjęty z czaszki; wydłubane oczy związanego mężczyzny.

Opinia ESRB

Zobacz też: Najlepsze gry visual novel

Kup Baldur’s Gate 3

Jak widać, Larian Studios zapewni graczom bardzo różnorodne doświadczenia. Bardziej wrażliwi gracze będą musieli liczyć się z przemocą czy niezbyt przyjemnymi dla oka widokami w grze. Na koniec przypomnijmy, że produkcja zadebiutuje już 3 sierpnia 2023 roku na PC. Gracze PlayStation 5 muszą natomiast poczekać do 6 września 2023 roku.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.