Baldur’s Gate 3 nie wyznaczy nowych standardów dla gier RPG. Według twórców gra jest „zbyt specyficzna”

Baldurs Gate 3

Już za kilka dni nastąpi premiera długo wyczekiwanej gry RPG Baldur’s Gate 3. Wielu mogłoby uważać, że ze względu na zaangażowanie twórców i rozmach produkcji, tytuł mógłby stanowić wzór dla innych gier. Innego zdania jest jednak sam szef Larian Studios odpowiedzialnego za Baldur’s Gate 3, Swen Vincke.

Według szefa Larian Studios Baldur’s Gate 3 jest zbyt specyficzny by inni deweloperzy mogli się na nim wzorować

Podcast Friends Per Second ze Swenem Vincke

Swen Vincke, szef Larian Studios, podzielił się podczas podcastu Friends Per Second swoimi przemyśleniami na temat tego, czy Baldur’s Gate 3 wyznaczy nowe standardy w branży. Jak się okazuje, według mężczyzny tak się nie stanie, ponieważ nadchodząca wielkimi krokami produkcja RPG jest po prostu zbyt specyficzna.

Vincke zwraca uwagę, że choć z pewnością pojawią się gry inspirowane Baldur’s Gate 3, to przemysł oferuje ogromny wachlarz możliwości, a deweloperzy nie muszą podążać ślepo za sukcesem konkretnego tytułu.

Gry takie jak nasze są bardzo specyficzne, to jest coś, co chcieliśmy zrobić i w czym się specjalizujemy. To nasz rodowód, przecież tworzymy te gry już od 20 lat. Nie sądzę by istniało coś takiego, jak standard w grach, którego każdy musi się trzymać, ponieważ jutro ktoś inny może wymyślić coś nowego i fajnego. Standardy zmieniają się tak szybko, że nie ma żadnych standardów.

Swen Vincke

Swen Vincke porównuje także premierę Baldur’s Gate 3 do początków Assassin’s Creed, kiedy niektórzy przewidywali, że inni będą naśladować sukces produkcji Ubisoftu. Podkreśla, że choć duże korporacje, takie jak Microsoft czy Activision Blizzard, mogą robić, co tylko chcą, to gry takie jak Baldur’s Gate 3 odzwierciedlają specjalizację Larian Studios, które zajmuje się produkcją tego typu gier od przeszło dwóch dekad.

Vincke podkreśla też, że świat gier wideo jest nieustannie zmienny, a nowe i innowacyjne rozwiązania mogą w każdej chwili wywrócić obecne standardy do góry nogami.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Heroes 3

Kup Baldur’s Gate 3

Szef Larian Studios podkreśla także, że inni twórcy nie powinni postrzegać Baldur’s Gate 3 jako gotowego rozwiązania dla swoich własnych projektów, gdyż każda gra postawi przed nimi wyjątkowe wyzwania, ale i możliwości. Na koniec przypominamy, że premiera Baldur’s Gate 3 na PC nastąpi już 3 sierpnia 2023 roku. Posiadacze PlayStation 5 będą natomiast musieli poczekać dłużej – do 6 września 2023 roku.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.