Baldur’s Gate 3 na Steam sprzedaje się lepiej od Starfield! Statystyki Valve pokazują sukces gry Larian

Starfield Baldur's Gate 3 Steam

Ostatnie dwa miesiące stały pod znakiem dwóch wielkich premier, które dla wielu osób są poważnymi kandydatami do tytułu GOTY 2023. Mowa oczywiście o Baldur’s Gate 3 od Larian Studios, a także Starfield od Bethesdy. Nowa aktualizacja list sprzedaży na Steam pokazuje, która z pozycji przyciągnęła do siebie większą liczbę graczy.

Baldur’s Gate 3 pod względem przychodów ustępuje jedynie CS:GO; Starfield wyprzedza PUBG

Baldur's Gate 3
Baldur’s Gate 3, Wyll

Zgodnie z najnowszą aktualizacja Steam Baldur’s Gate 3 uplasowało się na drugim miejscu w rankingu gier z najlepszymi przychodami. Tym samym produkcja od Larian Studios ustępuje miejsca rządzącemu niepodzielnie CS:GO. Co ciekawe, na ten moment Starfield na platformie Valve zajmuje w tym rankingu „dopiero” piątą lokatę, wyprzedzając tym samym tak popularną pozycję, jak PUBG, ustępując jednak Mortal Kombat 1.

Ranking 10 najlepiej sprzedających się gier na Steam na dzień 14.09.2023 (dane: SteamDB)

  1. Counter Stirke: Global Offensive
  2. Baldur’s Gate 3
  3. Lost Ark
  4. Mortal Kombat 1
  5. Starfield
  6. PUBG
  7. Apex Legends
  8. Red Dead Redemption
  9. It Takes Two
  10. Steam Deck

Statystyka sama w sobie jest ciekawa, ale też niekoniecznie miarodajna, bo trzeba zauważyć, że najnowsza gra od Bethesdy dostępna jest w ramach biblioteki Xbox Game Pass. To właśnie tam zdaje się święcić największe sukces, zwłaszcza że jeszcze przed premierą pakiet ulepszający podstawową wersję gry zawartą w usłudze subskrypcyjnej był najchętniej kupowaną zawartością w Microsoft Store.

Starfield
Starfield

Trzeba też pamiętać, że Starfield zadebiutowało na też na Xbox Series X|S, a Baldur’s Gate 3 trafiło do tej pory na PlayStation 5. Oznacza to, że dane przedstawiane przez Valve są jedynie pewną częścią wszystkich wyników sprzedażowych osiągniętych przez obie gry.

Przeczytaj też: Ranking telewizorów 55 cali

Kup Baldur’s Gate 3

Ciężko stwierdzić, czy i kiedy dane nam będzie poznać pełne wyniki sprzedażowe obu tych gier, możliwe jednak, że twórcy będą chcieli pochwalić się takimi informacjami już niedługo. Z drugiej strony to są jedynie statystyki, ważniejszy jest jednak odbiór obu tych pozycji. Ten zasadniczo jest tak samo pozytywny, choć ostatnio coraz częściej pojawiają się spore głosy krytyki wobec Starfield.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.