Nie uwierzycie, ile godzin gracze spędzili w Baldur’s Gate 3! Larian ujawnił niewiarygodne statystyki

Baldur's Gate 3

Baldur’s Gate 3 doczekał się aktualizacji, która wprowadziła ponad 1000 poprawek. Larian Studios postanowiło przy okazji podzielić się także kilkoma interesującymi statystykami związanymi ze swoją produkcją. Okazuje się, że najnowsze RPG belgijskiego zespołu dosłownie pochłania użytkowników komputerów osobistych, ponieważ gracze spędzili we wspomnianym tytule niewiarygodną liczbę godzin.

Baldur’s Gate 3 pochłania graczy bez reszty. Użytkownicy spędzili w produkcji Larian Studios ponad 20 tysięcy lat

Baldur’s Gate 3 – zwiastun premierowy

Larian Studios ujawniło, że gracze PC spędzili w Baldur’s Gate łącznie 200000000 godzin, czyli ponad 22 tysiące lat! Trzeba przyznać, że wynik robi wrażenie i pokazuje zaangażowanie użytkowników w rozgrywkę. Belgijski zespół poinformował także, że najczęściej wybieraną przez użytkowników klasą postaci jest Paladyn, a na drugiej pozycji znajduje się Zaklinacz.

Najmniej popularną klasą jest natomiast Kleryk. Larian Studios ujawniło również, że najczęściej wybieranymi rasami w Baldur’s Gate 3 są człowiek oraz elf. Najmniejszym zainteresowaniem podczas procesu tworzenia postaci cieszą się natomiast krasnoludy, gnomy, niziołki i githyanki.

Zobacz też: Najlepsze laptopy gamingowe do 3500 zł

Kup Baldur’s Gate 3

Na koniec warto przypomnieć, że Baldur’s Gate 3 dostępny jest obecnie wyłącznie na komputerach osobistych. Już 6 września gra zadebiutuje natomiast na PlayStation 5. Wczoraj natomiast zapowiedziana, że jeszcze w 2023 roku najnowsza produkcja Larian Studios ukaże się również na konsolach Xbox Series X|S.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.