Baldur’s Gate 3 z aktualizacją wprowadzającą ponad 1000 poprawek! Larian dotrzymał słowa

Baldur's Gate 3 Karlach

Od premiery Baldur’s Gate 3 minęło już ponad trzy tygodnie, ale Larian Studios ani myśli odpoczywać i od tamtego czasu wypuszcza regularne aktualizacje. Nie obyło się przy tym bez potknięć, bo ostatni hotfix na początku zrobił więcej szkody niż pożytku, jednak deweloperzy dość szybko poradzili sobie z całym zajściem, obiecując konkretne zmiany. Teraz zaś udostępniona została potężna aktualizacja, która naprawia ponad 1000 błędów dotyczących każdego elementu Baldur’s Gate 3.

Najnowsza aktualizacja do Baldur’s Gate 3 rzeczywiście wprowadza do gry ponad 1000 różnych poprawek

Na oficjalnym forum Larian Studios pojawił się wpis potwierdzający, że zapowiadana od pewnego czasu aktualizacja, wprowadzająca do Baldur’s Gate 3 ponad tysiąc poprawek, jest już dostępna do pobrania. Obejmuje ona w zasadzie każdy aspekt działania gry — od balansu, poprzez poprawę animacji, fizyki przedmiotów, na logice i zachowaniach NPC-ów kończąc.

Wiele z poprawek, które zostały zaimplementowane przez twórców, skupia się na wyeliminowaniu bugów spowodowanych przez niestandardowe zachowania graczy, dziwne zbiegi okoliczności, czy też błędów w kodzie gry.

Baldur's Gate 3
Baldur’s Gate 3

Jako przykład można tutaj podać usunięty błąd, który powodował, że jeden z przeciwników był reanimowany dzięki… atakowi wykonanemu przez gracza drugą ręką. Z doświadczenia wiemy, że akurat ten bug był szczególnie uciążliwy, bo ów oponent mógł w trybie taktycznym stanowić poważne wyzwanie.

Przeczytaj też: Gry podobne do Until Dawn

Kup Baldur’s Gate 3

Pełna lista zmian i poprawek, które Larian Studios wprowadziło do Baldur’s Gate 3, jest dostępna pod tym adresem. To nie koniec dobrych wieści, bo deweloperzy zapowiedzieli, że kolejna duża aktualizacja — skupiająca się na poprawie wydajności — jest „tuż za rogiem” i nie będziemy musieli na nią zbyt długo czekać.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Najnowsze promocje

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.