Baldur’s Gate 3 z ogromną liczbą zaklęć! Czarów będzie dwa razy więcej niż w poprzedniej części gry

Baldur's Gate 3

Premiera Baldur’s Gate 3 zbliża się wielkimi krokami, a oczekiwania fanów serii są ogromne. Choć redakcje nie otrzymają przedpremierowych kopii do recenzji, to liczni miłośnicy gier RPG z niecierpliwością czekają na ten tytuł. Już za kilka dni gracze będą mieli też dostęp do wielu różnorodnych czarów, a ich liczbę niedawno zdradziło Larian Studios.

W Baldur’s Gate 3 pojawi się około 600 zaklęć

Czary Baldur's Gate 3
Część zaklęć, które trafią do pełnej wersji Baldur’s Gate 3

We wczesnej wersji Baldur’s Gate 3 gracze mogli zapoznać się ze 177 zaklęciami. Choć już ta liczba stanowiła spore bogactwo opcji, pełne wydanie gry zaoferuje znacznie więcej czarów. Wraz z premierą do Baldur’s Gate 3 ma trafić dodatkowo 400 zaklęć, co oznacza, że łącznie w nadchodzącym tytule pojawi się ich około 600 – ponad dwa razy więcej niż w poprzedniej części.

Tak duża liczba zaklęć budzi wątpliwości wśród graczy, którzy zastanawiają się, czy dostępne rozwiązania będą wystarczająco kreatywne. Warto jednak pamiętać, że w świecie Dungeons & Dragons zaklęcia nie tylko umożliwiają atak lub obronę, ale także mogą ułatwić zdobywanie informacji, odczytywanie ksiąg, skradanie czy wykrywanie sekretnych przejść. Biorąc pod uwagę wyzwania, jakie może stanowić implementacja czarów z D&D do gry wideo, Larian Studios postawiło przed sobą naprawdę ambitne zadanie.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Heroes 3

Kup Baldur’s Gate 3

Prawie 600 zaklęć w Baldur’s Gate 3 może otwierać ogromne możliwości przed graczami. Przy okazji Divinity: Original Sin 2 twórcy udowodnili już, że potrafią kreatywnie podejść do tego tematu, umożliwiając tworzenie różnorodnych kombinacji zaklęć. Jeżeli w nadchodzącej produkcji Larian Studios pojawią się podobne mechaniki, możemy spodziewać się ciekawych rozwiązań.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.