Baldur’s Gate 3 na PS5 daje radę? Wczesny dostęp pokazuje czego spodziewać się po hicie Larian Studios

Baldur's Gate 3 Ps5

Pecetowi gracze od miesiąca mają możliwość zatopienia się w epickiej przygodzie, jaką oferuje Baldur’s Gate 3 od Larian Studios. Teraz powoli przychodzi pora także na część graczy konsolowych, a dokładniej tych skupionych wokół PlayStation 5. Mając więc okazję, nie szczędzą oni nowych materiałów prezentujących, jak trzecia odsłona „Wrót Baldura” radzi sobie na sprzęcie od Sony.

Baldur’s Gate 3 na PS5 wymaga od Larian Studios kilku technicznych poprawek, zwłaszcza w trybie wydajności

Prezentacja wydajności Baldur’s Gate 3 na PS5

Wszyscy, którzy zdecydowali się na zakup wersji Deluxe Baldur’s Gate 3 na PS5 zyskali okazję wcześniejszego rozpoczęcia swojej przygody na Wybrzeżu Mieczy. Część z nich postanowiła więc podzielić się materiałami, które rozwiewają wątpliwości wszystkich martwiących się o kwestie wydajności.

Oczywiście najnowsze dzieło od Larian Studios oferuje na PS5 dwa tryby wyświetlania obrazu — jakość oraz wydajność. Pierwszy z nich pozwala uruchomić tytuł w rozdzielczości 1440p w 30 kl./s., które utrzymują się przez zdecydowanie większą część zabawy.

Fani większej ilości klatek mogą liczyć na standardowe 1080p i domyślnie 60 kl./s. W tym przypadku jednak spadki wydajności są dosyć częste i sięgają około 40 FPS-ów. Pewnym paradoksem w tej sytuacji zdaje się fakt, że podczas eksplorowania tytułowego miasta gra o wiele lepiej trzyma stabilny klatkaż w trybie nastawionym na wyższą jakość.

Materiał prezentujący wszystkie najważniejsze kwestie techniczne związane z Baldur’s Gate 3

W tym konkretnym przypadku Larian Studios zastrzega, że wie o problemach i planuje w najbliższym czasie wydać stosowną łatkę, która rozwiąże ten problem. Nie wiadomo, jednak kiedy to nastąpi.

Nie sposób też nie wspomnieć, że decydując się na rozgrywkę w opcji nastawionej na wydajność, napotkamy zjawisko rozchodzenia się obrazu, czyli screen tearing. Swego rodzaju remedium na ten problem może być włączenie opcji VRR w konsoli.

Przeczytaj też: Ranking telewizorów 55 cali

Kup Baldur’s Gate 3

Jak więc widać deweloperzy z Larian Studios mają jeszcze przed sobą trochę pracy w kwestii optymalizacji gry zarówno na konsolach, jak i PC. Ostatecznie jednak tytuł jest grywalny i nawet w kwestii grafiki potrafi ucieszyć oko ładnymi widokami. Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na kolejne łatki, a także na port dedykowany Xboxom Series X|S, który ma pojawić się jeszcze w 2023 roku.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.