Gracie w Baldur’s Gate 3 na Xbox Series X|S? Lepiej nie nagrywajcie pikantnych scen, bo dostaniecie bana

Baldur's Gate 3 Xbox ban

Microsoft wciąż pracuje nad znikającymi zapisami w Baldur’s Gate 3. Możliwość stracenia postępów nie jest jednak jedynym niebezpieczeństwem czyhającym na posiadaczy Xbox Series X|S. Okazuje się bowiem, że użytkownicy konsol amerykańskiej firmy mogą zostać zbanowani za… nagrywanie nagich postaci w najnowszej produkcji Larian Studios.

Gracze Xbox są banowani za nagrywanie nagich postaci w Baldur’s Gate 3

Na własnej skórze przekonał się o tym użytkownik forum Reddit posługujący się pseudonimem „Daddy-Vegas”. W trakcie rozgrywki w Baldur’s Gate 3 nagrywał on bowiem krótkie klipy wideo z najnowszej produkcji Larian Studios. Na niektórych miały występować nagie postacie z gry, przez co Microsoft zablokował konto Xbox wspomnianego gracza na rok.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

„Daddy-Vegas” chciał rzekomo wysłać pechowe klipy jedynie do swojego brata, ale nagrania trafiły na publiczny serwer konsoli. Warto dodać, że wspomniany użytkownik udostępnił aż trzy materiały naruszające regulamin Microsoftu. Dlatego też amerykańska firma postanowiła ukarać gracza aż 12-miesięcznym banem.

Użytkownik posługujący się pseudonimem „Daddy-Vegas” zapowiedział, że zamierza złożyć stosowne odwołanie. Gracz postanowił jednak podzielić się swoją historią na forum Reddit, by ostrzec innych posiadaczy konsol Xbox Series X|S grających w Baldur’s Gate 3 przed popełnieniem takich samych błędów.

Zobacz też: Najlepszy projektor do domu

Na koniec warto przypomnieć, że gra Baldur’s Gate 3 dostępna jest ni tylko na Xbox Series X|S, ale również na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5. Mieliście już okazję zapoznać się z najnowszą produkcją Larian Studios? Jeśli tak, to koniecznie podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzach!

Źródło: TrueAchievements

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.