Gracze Baldur’s Gate 3 muszą uzbroić się w cierpliwość. Microsoft wciąż pracuje nad znikającymi zapisami

Baldur's Gate 3 Xbox Series X S

Kilka dni po premierze Baldur’s Gate 3 na konsolach Xbox Series X|S gracze zaczęli informować o wyjątkowo irytującym problemie. Część osób w losowym momencie traciła wszystkie zapisane stany gry, co skutkowało koniecznością rozpoczęcia fabuły od początku. Niestety, całkowitego rozwiązania problemu należy oczekiwać dopiero po Nowym Roku.

Microsoft ma bardzo poważnie traktować błąd, przez który gracze Baldur’s Gate 3 tracą zapisy na konsolach Xbox

Mimo iż twórcy gry bardzo szybko zareagowali na doniesienia o znikających zapisach, to opublikowane aktualizacje okazały się nie do końca skuteczne. Dyrektor wydawniczy Larian Studios – Michael Douse – ponownie wypowiedział się na ten temat.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wciąż prowadzone są prace nad rozwiązaniem problemu. Wina leży po stronie oprogramowania konsoli, co znaczy, że inżynierowie Microsoftu się tym zajmują. Mamy okres świąteczny, przez co wiele osób ma wolne, ale błąd wciąż jest badany. Zespół podchodzi do tematu bardzo poważnie.

Michael Douse

Oznacza to, iż osoby grające w Baldur’s Gate 3 na konsolach Microsoftu nie powinny spodziewać się usunięcia błędu przed końcem 2023 roku.

Douse dodał także, iż początkowo sądzono, że problem został rozwiązany. O nieskuteczności aktualizacji dowiedziano się tuż przed sezonem urlopowym, co z oczywistych względów wydłużyło czas oczekiwania na kolejnego patcha.

Przeczytaj także: Najlepsze gry podobne do Fallout

Tymczasowo gracze powinni zastosować się do instrukcji opublikowanej przez Microsoft. Aby zminimalizować ryzyko, nie należy wyłączać konsoli przed wyłączeniem gry.

Źródło: PureXbox

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.