Twórcy Baldur’s Gate 3 bali się kiepskiego odbioru gry. Zespół nie spodziewał się, że pójdzie tak dobrze

Baldur's Gate 3

Baldur’s Gate 3 zaliczyło niezwykle udany debiut. Zarówno krytycy jak i gracze docenili produkcję Larian Studios, a deweloperzy regularnie dostarczają kolejnych aktualizacji, by wrażenia z gry były jak najlepsze. Okazuje się jednak, że jeszcze przed wypuszczeniem swojego dzieła, studio miało pewne obawy co do tego, z jakim odbiorem spotka się Baldur’s Gate 3.

Larian Studios obawiało się słabego odbioru Baldur’s Gate 3 i ocen na poziomie 6-7/10

Wywiad ze Swenem Vincke na kanale Dungeons & Dragons

Na kanale Dungeons & Dragons pojawił się wywiad ze Swenem Vincke – szefem Larian Studios. W trakcie rozmowy mężczyzna przyznał, że przed premierą pełnej wersji gry miał obawy co do odbioru Baldur’s Gate 3. Vincke martwił się, że przez niespodziewane błędy produkcja będzie otrzymywać oceny na poziomie 6-7/10.

Martwiliśmy się, że gra otrzyma oceny na poziomie sześć, siedem na dziesięć. Pojawi się jakiś błąd, coś się stanie, coś zepsuje, a wszyscy ją znienawidzą. Takie mieliśmy wtedy nastawienie. Wiedzieliśmy, że zawartość jest dobra, ale mieliśmy obawy. To przerażało nas najbardziej, ponieważ jest to bardzo duża gra i zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że coś może pójść nie tak, chociaż gra zwykle znajduje sposób, by stanąć na nogi.

Swen Vincke

Szef Larian Studios przyznał również, że zespół nie spodziewał się tak ciepłego odbioru gry. Zaznacza także, że dla twórców bardzo ważne było, aby każdy przeżył w Baldur’s Gate 3 inną przygodę i otrzymał własną opowieść.

Nie spodziewaliśmy się, że pójdzie tak dobrze. Myślę, że jedną rzeczą, którą wiedzieliśmy, jest to, że każdy, kto zagra w Baldur’s Gate 3, otrzyma własną opowieść, a to chyba najważniejsze. Gdy gracze zaczęli o tym dyskutować, wszyscy zorientowali się, że ich przygody były inne, a tak powinno być, prawda? To było dla nas bardzo ważne i cieszę się, że ludzie doceniają Baldur’s Gate 3 takim, jakim jest, bo włożyliśmy w grę wiele wysiłku.

Swen Vincke

Zobacz też: Najlepszy telefon do 500 zł

Kup Baldur’s Gate 3

Na zakończenie przypomnijmy, że w Baldur’s Gate 3 obecnie zagramy na PC oraz PlayStation 5. Zgodnie z podanymi pod koniec zeszłego miesiąca informacjami, gra jeszcze w tym roku trafi także na konsole Xbox Series X|S. Jeżeli planujecie zakup gry, polecamy zapoznać się z naszą recenzją Baldur’s Gate 3.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.