Nowa aktualizacja Baldur’s Gate 3 obejmuje już poprawki na PS5. Z konsol Sony znikają pierwsze awarie gry

baldur's gate 3 ps5

Od dzisiaj posiadacze PS5 będą mogli cieszyć się Baldur’s Gate 3 na swoim sprzęcie od Sony. Natomiast osoby, które zdecydowały się na zakup gry w wersji Deluxe, już kilka dni temu zyskały okazję do rozpoczęcia przygody w ramach wczesnego dostępu. Jak się okazuje, na PS5 pojawiły się pewne problemy z grą, jednak Larian Studios wypuściło już pierwszą aktualizację obejmującą konsole Sony.

Patch do Baldur’s Gate 3 z pierwszymi poprawkami na PS5 jest już dostępny

Zwiastun Baldur’s Gate 3

Jak informowaliśmy jakiś czas temu, Baldur’s Gate 3 na PS5 trafia ze wszystkimi dotychczasowymi aktualizacjami. Nie oznacza to oczywiście, że konsolę omijają awarie czy błędy. Okazuje się jednak, że już teraz najnowszy patch obejmuje pierwsze problemy pojawiające się na sprzęcie Sony.

Na platformie Steam możemy znaleźć już wpis dotyczący kolejnej łatki do Baldur’s Gate 3. Jak podają twórcy, jeśli chodzi o PS5, naprawione zostały problemy graficzne związane z HDR, błąd polegający na tym, że dźwięk w grze na PS5 przestał działać, a także awarię występującą podczas otwierania klawiatury ekranowej.

Dodano także wiele innych ulepszeń, w tym przywrócono wcześniej brakujące dialogi Minthary, co powinno znacznie rozszerzyć jej historię. Ponadto usunięto kilka błędów i poprawiono wydajność w trybie wieloosobowym. Niestety w najnowszej łatce nie zostało jeszcze wspomniane nic na temat problemów z optymalizacją w wersji na PS5, jednak znając szybkość działania Larian Studios, gracze nie będą długo czekać na poprawę wrażeń z rozgrywki.

Zobacz też: Laptop gamingowy do 4500 zł

Kup Baldur’s Gate 3

Przypominamy, że Baldur’s Gate 3 zadebiutowało na PS5 już dzisiaj (6 września 2023). Gra jest również dostępna na PC, a jak zapowiedzieli twórcy, jeszcze w tym roku ma trafić na Xboksy Series X|S.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.