Baldur’s Gate 3 to nie gra „na jeden miesiąc”. Deweloper podał przybliżony czas przejścia tytułu

Baldur's Gate III

Tegoroczne lato dla fanów klasycznych gier RPG, z całą pewnością będzie stać pod znakiem premiery Baldur’s Gate 3 od Larian Studios. Ostatnio twórcy postanowili rozdzielić datę premiery wersji na PC i PS5, w efekcie czego wydanie na „blaszaki” pojawi się miesiąc wcześniej, wersja na konsole od Sony za to pojawi się w pierwotnie zakładanym terminie. Teraz zaś dowiedzieliśmy się, że każdy, kto zdecyduje się na ogrywanie tej produkcji, musi szykować się na szalenie długą podróż.

Standardowe przejście Baldur’s Gate 3 ma zająć od 75 do nawet 100 godzin

Baldur's Gate 3
Baldur’s Gate 3

W niedawnej rozmowie z redakcją IGN Swen Vincke przyznał, że Baldur’s Gate 3 będzie grą „czterokrotnie większą niż Divinity Original Sin 2”, a jej przejście może zająć od około 75 do nawet 100 godzin. W tym przypadku mowa o „regularnej rozgrywce”, która nie uwzględnia wykonywania wszystkich możliwych aktywności pobocznych.

To nie będzie [obejmować] zrobienia wszystkiego. To będzie tylko przejście gry. Będą ludzie, którzy zechcą zrobić wszystko. Myślę, że [oni] dobiją prawdopodobnie do 200 godzin. Średnio widzimy ludzi, którzy przechodzą grę w 75-100 godzin.

Swen Vincke

W dalszej części rozmowy deweloper przyznał, że to nie jest „gra, którą da się przejść w jeden miesiąc”. Powołując się na przykład Divinity Original Sin 2 w które ludzie zagrywają się przez lata, Vincke twierdzi, że Baldur’s Gate 3 będzie jeszcze większą pozycją.

W przypadku [Divinity: Original Sin 2] również widzieliśmy, że ludzie grali w nią przez lata. W DOS2 wciąż gra sporo osób, które wciąż odkrywają nowe rzeczy. Ta gra [Baldur’s Gate 3 – przyp. red] jest znacznie większa, ma też znacznie więcej warstw głębi.

Swen Vincke

Elementem, który jeszcze bardziej ma wydłużyć czas zabawy, jest tryb multiplayer. Ten ma przypominać prawdziwe sesje D&D rozgrywane ze znajomymi. Według twórcy osoby, które zdecydują się na przechodzenie gry w ten sposób, mogą liczyć nawet na półtoraroczną przygodę.

Przeczytaj też: Kody do Wiedźmin 3

Kup Baldur’s Gate 3

Jak więc widać, gracze oczekujący na debiut Baldur’s Gate 3, muszą szykować się na prawdziwie długą podróż. Warto jednak pamiętać, że nie tylko sam czas gry się liczy, ale także to w jaki sposób zostanie on zagospodarowany poprzez rozmaite aktywności. O tych efektach przekonamy się już po premierze, która nastąpi 3 sierpnia 2023 roku dla wersji na PC i 6 września 2023 roku dla wydania na konsole PlayStation 5. Data debiutu portu Baldur’s Gate 3 na konsole Xbox Series X|S nie została jeszcze podana.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.