Twórcy Baldur’s Gate 3 radzą, co zrobić przed premierą gry. Oto 5 kroków, które należy wykonać

Baldur's Gate 3

Już dzisiaj od godziny 17:00 czasu polskiego miłośnicy serii Baldur’s Gate będą mogli cieszyć się trzecią odsłoną serii. Deweloperzy z Larian Studios udostępnili natomiast kolejne ważne informacje na platformie Steam. Twórcy podzielili się z graczami 5 krokami, które fani powinni wykonać przed zainstalowaniem Baldur’s Gate 3.

Larian Studios publikuje poradnik przed premierą Baldur’s Gate 3. Twórcy mają 5 rad dla graczy

Zwiastun Baldur’s Gate 3

W notce na Steamie pojawiły się cenne informacje od Larian Studios dla graczy, którzy wyczekują premiery Baldur’s Gate 3. Niektóre z porad są przeznaczone dla osób, które grały już we wczesnym dostępie, ale część z nich dotyczy także tych, których ominęła ta przyjemność. Twórcy opublikowali poradnik i podali 5 kroków, które należy wykonać przed instalacją gry:

  1. Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, jest usunięcie zapisów z wczesnego dostępu gry, jeśli oczywiście ktoś takie posiada. Nie będą one kompatybilne z nową wersją gry, więc pozbywamy się ich w menu głównym, wybierając opcję „Wczytaj grę”, a następnie usuwając stare kampanie.
  2. Twórcy radzą także całkowicie usunąć starą wersję gry, ponieważ pełna wersja Baldur’s Gate 3 ma różnić się od tej z Early Accessu. Wystarczy odinstalować grę w bibliotece Steam.
  3. Należy także pozbyć się wszystkich modyfikacji z folderu AppData gry. Gracze, którzy skorzystali z instalatorów modów, powinni sprawdzić również, czy w programach także zostały odinstalowane modyfikacje.
  4. Larian Studios zaleca także, by zainstalować Baldur’s Gate 3 na dysku SSD.
  5. Ostatnim krokiem, który radzą wykonać twórcy, jest zaktualizowanie sterowników karty graficznej do najnowszej wersji. Ma to zapewnić większy komfort podczas rozgrywki.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Tomb Raider

Kup Baldur’s Gate 3

Po wykonaniu wszystkich tych kroków i upewnieniu się, że jesteśmy odpowiednio przygotowani, pozostaje nam czekać do godziny 17:00 kiedy to będzie możliwe zainstalowanie Baldur’s Gate 3 w naszej strefie czasowej. Przypominamy, że gra zadebiutuje dziś wyłącznie na PC – posiadacze PlayStation 5 będą musieli poczekać do 6 września 2023.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.