Towarzysze w Baldur’s Gate 3 zbyt napaleni z powodu błędu. „To nie było zamierzone”

Baldur's Gate 3 Gale

Nie da się ukryć, że jedną z ciekawszych opcji, które oferuje graczom Baldur’s Gate 3, jest możliwość nawiązywania bliższych relacji z poszczególnymi członkami naszej drużyny. Aby to zrobić, potrzebujemy często postarać się, zrozumieć przeszłość danego kompana, jego obawy, marzenia i tym podobne. Niektórzy z nich jednak okazują się nieco bardziej… wylewni od innych, a wszystko okazuje się zasługą błędu w grze.

Swen Vincke przyznaje, że niektórzy towarzysze w Baldur’s Gate 3 byli zbyt napaleni

Baldur's Gate 3
Baldur’s Gate 3

W rozmowie z serwisem TheGamer Swen Vincke z Larian Studios przyznał, że w dniu pecetowej premiery Baldur’s Gate 3 postacie zbyt chętnie wchodziły w romanse z bohaterem, aniżeli zakładali to sami twórcy. Vincke szybko stwierdził, że to był błąd, a progi aprobaty — konieczne do wzbudzenia u towarzyszy konkretnych uczuć — były zbyt niskie.

Więc… to był błąd. Kiedy wysyłaliśmy [grę na serwery — przyp. red], progi aprobaty były zbyt niskie. Dlatego na początku [towarzysze] byli tak napaleni. Nie tak miał być. Od tego czasu naprawiliśmy to, przynajmniej w przypadku niektórych z nich. Wciąż pracujemy nad kilkoma innymi.

Swen Vincke

Szczególnie na tym tle wyróżnia się Gale, który wyjątkowo beztrosko lokował uczucia w postaciach sterowanych przez graczy.

To nie było zamierzone. Zwłaszcza Gale. [On] nie powinien taki być od razu.

Swen Vincke

Deweloper stwierdził, że cały system nawiązywania relacji i romansowania miał przypominać trochę to, jak wygląda to w rzeczywistości. Gdyby więc napotkani towarzysze mieli się tak zachowywać w prawdziwym życiu, to mogłoby być to wysoce niestosowne, a nawet „problematyczne”.

Przeczytaj też: Gry na PS5 dla dwojga

Dla niektórych zapowiedź poprawek pod tym konkretnym kątem może być zachętą do ponownego przejścia Baldur’s Gate 3. Nowe progi aprobaty mogą oznaczać, że pojawią się nowe opcje fabularne, które do tej pory nam umknęły lub wyglądały nieco inaczej właśnie ze względu na przesadzoną „kochliwość” niektórych postaci.

Kup Baldur’s Gate 3

Na koniec przypominamy, że Baldur’s Gate 3 zadebiutowało na PC 3 sierpnia, a premiera na PS5 odbędzie się już 6 września 2023 roku. Posiadacze sprzętów od Sony mogą też zerknąć, jak trzecia odsłona „Wrót Baldura” radzi sobie właśnie na ich sprzęcie.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.