Znamy finalny rozmiar Baldur’s Gate 3! Gra wymaga ogromu miejsca na dysku, a twórcy nie oferują preloadu

Baldurs Gate 3

Już 3 sierpnia fani serii Baldur’s Gate będą mogli zanurzyć się w świecie trzeciej odsłony gry. Larian Studios, które pracowało nad produkcją, podzieliło się natomiast kolejnymi cennymi informacjami na platformie Steam. Poznaliśmy między innymi ostateczny rozmiar Baldur’s Gate 3, a także dowiedzieliśmy się, czy pobierzemy grę przed oficjalną premierą.

Baldur’s Gate nie pobierzemy przed premierą. Produkcja ma być ogromnych rozmiarów

Zwiastun Baldur’s Gate 3

Larian Studios podzielilo się z graczami kolejnymi informacjami dotyczącymi nadchodzącej produkcji RPG. Jak się okazuje, ostateczny rozmiar Baldur’s Gate 3 to aż 122 GB, jednak niestety gracze nie będą mieli możliwości dokonania tzw. preloadu, czyli wczesnego pobierania plików gry. Dodatkowo twórcy zalecają konfigurację z dyskiem SSD.

Deweloperzy potwierdzili także, że przeniesienie zapisów z wczesnego dostępu Baldur’s Gate 3 do pełnej wersji gry nie będzie możliwe. Z drugiej strony jednak dobrą wiadomością jest to, że od samego początku produkcja zaoferuje cross-save, co pozwoli na kontynuowanie rozgrywki na różnych platformach. Dzięki temu posiadając dwie kopie gry, będzie można przenieść swoje postępy między PC, PlayStation i Steam Deckiem – urządzenie od Valve również doczeka się wsparcia, choć bez opcji podzielonego ekranu.

Jeśli chodzi o wymagania sprzętowe do zagrania w Baldur’s Gate 3 w 4K, potrzebna będzie wydajna karta graficzna – GeForce RTX 4080/4090 lub odpowiednik od AMD. Jednak dzięki technologii DLSS, można osiągnąć rozdzielczość 4K przy niższych wymaganiach sprzętowych, co jest szczególnie korzystne dla graczy posiadających nieco słabszy sprzęt. Do gry w 1440p przy 60 FPS, potrzeba będzie co najmniej GeForce RTX 3060.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Tomb Raider

Kup Baldur’s Gate 3

Na ten moment pozostaje nam więc czekać na premierę pełnej wersji Baldur’s Gate 3. Produkcja zadebiutuje już 3 sierpnia 2023 roku (o godzinie 17:00 czasu polskiego) na PC, natomiast posiadacze PlayStation 5 będą musieli poczekać nieco dłużej – do 6 września.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.