Twórca Baldur’s Gate 3 rusza do przodu z kolejnym projektem. Jaka będzie kolejna gra od Larian?

Baldur's Gate 3 Divinity Original Sin 2 Larian Studios

Bezapelacyjnie jednym z ojców sukcesu Baldur’s Gate 3 jest Swen Vincke, którego zaangażowanie w proces tworzenia gry widoczne było niemal na każdym kroku. Teraz gdy trzecia odsłona „Wrót Baldura” trafiło także na konsole PS5, uznany deweloper postanawia ruszyć dalej. To jednak nie oznacza końca prac nad ostatnim hitem belgijskiego studia.

Swen Vincke zakończył prace nad Baldur’s Gate 3, a teraz rusza z kolejnym projektem

W trakcie wywiadu udzielonego dla kanału Dungeons & Dragons Swen Vincke przyznał, że moment wydania Baldur’s Gate 3 na konsole PS5 był też chwilą, w której jego wkład w rozwój gry się zakończył. Nie oznacza to jednak, że deweloper zamierza teraz zaprzestać tworzenia gier, wręcz przeciwnie — przeszedł on do prac nad zupełnie nowym projektem.

„Twarz” Larian Studios nie ujawniła rzecz jasna, czego możemy się spodziewać po kolejnym jego projekcie, lecz logicznym kierunkiem wydaje się Divinity Original Sin 3. Możliwe jednak, że deweloper skupił się teraz na zupełnie innym IP.

A co z dalszymi poprawkami i zapowiedzianą wersją Baldur’s Gate 3 na Xbox Series X|S? Za te konkretnie aspekty odpowiadać będzie specjalna komórka Larian Studios, która została do tego oddelegowana. Jednocześnie Vincke nie wykluczył, że oczekiwane przez wielu DLC do trzeciej części „Wrót Baldura” powstanie, jednak wszystko zależy od oczekiwań graczy.

W tym przypadku dodatkowa zawartość także ma powstać niezależenie od kierownika Larian Studios. W tym przypadku do prac oddelegowane zostanie tylko część studia.

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 3500 zł

Kup Baldur’s Gate 3

Vincke stwierdził, że jego kolejny projekt „siedzi mu w głowie od dłuższego czasu”, więc możemy spodziewać się, że będzie to pomysł równie przemyślany co dotychczasowe gry od Larian. Na razie jednak pozostaje nam czekać cierpliwie i liczyć, że doświadczony deweloper zaskoczy nas czymś wyjątkowym.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.