Twórcy Baldur’s Gate 3 zdają sobie sprawę z trudnego systemu walki w grze. Nie chcieli odstraszyć graczy

Baldur's Gate 3

Baldur’s Gate 3 od momentu premiery podbiło serca fanów gatunku RPG na całym świecie. Twórcy zdają sobie jednak sprawę, że nie każdy jest zaznajomiony z rozbudowanymi zasadami Dungeons & Dragons. W niedawnym wywiadzie Adam Smith, główny scenarzysta gry, odniósł się do tematu skomplikowanego systemu walki.

Larian Studios zdaje sobie sprawę ze skomplikowanego systemu walki w Baldur’s Gate 3

Zwiastun Baldur’s Gate 3

Podczas rozmowy Adama Smitha z redakcją portalu GamesRadar został poruszony temat skomplikowanego systemu walki w Baldur’s Gate 3. W produkcji Larian Studios zaimplementowano mechanikę znaną z Dungeons & Dragons, co mogłoby stanowić problemy szczególnie dla początkujących graczy. Deweloperzy postawili sobie jednak za cel, aby gra była przystępna zarówno dla nowych, jak i zaznajomionych z tych systemem osób.

Przerywniki filmowe i grafiki postaci mogą przyciągnąć ludzi, ale zaraz potem gra może ich odstraszyć gdy stanie się zbyt skomplikowana. Chodzi więc o kwestię wprowadzenia ludzi i nauczenia ich, jak grać w D&D, co jest bardzo trudne. Żartowaliśmy, że będzie potrzebny nawet osobny samouczek dla każdej klasy, ponieważ rozgrywka każdą z nich może się od siebie znacznie różnić.

Adam Smith

Jak mówi deweloper, wprowadzenie kilku trybów trudności także pomogło w zapewnieniu odpowiednich wrażeń z gry dla osób z różnym poziomem doświadczenia. Jedną z dostępnych opcji jest tryb Odkrywcy, który sprawia, że bitwy są mniej wymagające, a gracze mogą skupić się na innych aspektach Baldur’s Gate 3, takich jak eksploracja bogatego świata czy poznawanie wciągającej fabuły.

W tworzeniu gier RPG fajne jest to, że nawet jeśli jeden aspekt gry nie spodoba się ludziom, to mogą polubić inny. Możesz mieć całą sesję przeznaczoną na walkę, na odkrywanie albo poświęconą tworzeniu postaci. Więc zazwyczaj jeśli dany element do ciebie nie przemawia, to być może przekona cię inny. Tempo gry ma zachęcać graczy do próbowania różnych rzeczy, ale to oni kontrolują swoje doświadczenie.

Adam Smith

Zobacz też: Laptop gamingowy do 4500 zł

Kup Baldur’s Gate 3

Przypominamy, że Baldur’s Gate 3 zadebiutowało na PC 3 sierpnia 2023 roku i od tego czasu cieszy się ogromną popularnością. Już za dwa dni (6 września) z produkcją wraz ze wszystkimi dotychczasowymi aktualizacjami będą mogli zapoznać się także posiadacze PS5. Jeśli zastanawiacie się nad wypróbowaniem tego tytułu, polecamy sprawdzić naszą recenzję Baldur’s Gate 3.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.