Twórcy Baldur’s Gate 3 zapraszają na The Game Awards 2022. Teaser sugeruje powrót kultowych bohaterów

Baldur's Gate 3 Minsc

Zgodnie z zapowiedziami tegoroczna gala The Game Awards ma być krótsza, a podczas wydarzenia zaprezentowanych zostanie około 30-40 produkcji. Okazuje się, że na wspomnianej imprezie nie zabraknie również studia Larian, które zamierza podzielić się nowymi informacjami na temat Baldur’s Gate 3. Deweloperzy opublikowali również krótki teaser, który zapowiada powrót znanych i lubianych postaci.

Baldur’s Gate 3 pojawi się na The Game Awards 2022. Larian Studios szykuje niespodziankę

Bohaterami powyższego wideo są Minsc oraz Boo, którzy powinni być dobrze znani wszystkim miłośnikom serii Baldur’s Gate. Bohaterowie przedstawieni są w formie posągu, ale końcowy fragmenty materiału sugeruje, że zarówno berserker z Rashemenu, jak i jego wierny towarzysz wrócą do życia. Niewykluczone więc, że wspomniane postacie pojawią się wkrótce w Baldur’s Gate 3.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Warto wspomnieć, że jeszcze w tym roku deweloperzy ze studia Larian zamierzają wydać kolejną dużą aktualizację do gry Baldur’s Gate 3. Z pewnością więcej informacji na temat nadchodzącego patcha zostanie przedstawionych właśnie podczas gali The Game Awards 2022. Fanom serii Baldur’s Gate nie pozostaje więc nic innego, jak cierpliwie czekać na wspomniane wydarzenie.

Zobacz też: Najlepsze stare gry

Baldur’s Gate 3 dostępne jest obecnie wyłącznie na komputerach osobistych. Produkcja Larian Studios od października 2020 roku znajduje się we wczesnym dostępie. Pełna wersja gry miała zadebiutować na rynku w tym roku, ale już w kwietniu deweloperzy poinformowali, że gra opuści Early Access dopiero w 2023 roku.

O autorze
Mikołaj C.
Redaktor działu Newsy

Miłośnik gier wideo z dobrą fabułą. Niegdyś wielki fan produkcji z otwartym światem, ale obecnie zdecydowanie częściej sięga po tytuły o nieco bardziej zamkniętej strukturze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.