W Baldur’s Gate 3 najlepiej stworzyć własną postać. Twórca gry radzi jak zacząć przygodę

Baldur's Gate 3

Nadchodzi premiera długo wyczekiwanej gry RPG Baldur’s Gate 3. Wraz z nią wiele osób zadaje sobie pytanie, jaką postacią powinno się rozpocząć przygodę, szczególnie biorąc pod uwagę niezwykle rozbudowany kreator. Swen Vincke, założyciel Larian Studios i główny twórca gry, ma pod tym względem radę dla graczy.

Twórca gry radzi, by przygodę w Baldur’s Gate 3 zacząć niestandardową postacią

Wywiad ze Swenem Vincke z Larian Studios

Choć w Baldur’s Gate 3 będziemy mogli stworzyć własną, niestandardową postać, pojawi się także opcja wyboru jednego z gotowych bohaterów przygotowanych przez twórców. Te postacie, zwane towarzyszami, można też spotkać na swojej drodze w trakcie gry oraz wraz z postępem fabuły rekrutować do swojej drużyny. Jednak jak przyznał Swen Vincke w niedawnym wywiadzie udzielonym na YouTube’owym kanale itmeJP, na rozpoczęcie gry zawsze wybierałby własną postać, zamiast wcielać się w towarzysza.

Według mężczyzny kluczowym pytaniem jest, gdzie chcielibyśmy umieścić „kamerę” – czyli z jakiej perspektywy chcemy obserwować i przeżywać historię w grze. Zdaniem Vincke gotowymi bohaterami warto zagrać dopiero po ukończeniu gry. Jednak dla tych, którzy nie chcą angażować się w kreację i odgrywanie własnej postaci, eksploracja świata gry z perspektywy towarzysza może okazać się ciekawą alternatywą.

Istnieje także jedna opcja, którą Vincke odradza wybierać podczas pierwszego podejścia do Baldur’s Gate 3: The Dark Urge. Ten wybór skupia się na postaci obdarzonej mrocznymi myślami, które wciągają ją w wir przemocy i okrucieństwa. „Choć nie chciałbym tego ujawniać, nie polecałbym jej osobom, które grają po raz pierwszy” – ostrzega Vincke.

Zobacz też: Gry podobne do Until Dawn

Kup Baldur’s Gate 3

Na koniec przypominamy, że Baldur’s Gate 3 zadebiutuje na PC już 3 sierpnia 2023 roku. Posiadacze PlayStation 5 będą musieli poczekać nieco dłużej – do 6 września 2023 roku.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.