Baldur’s Gate 3 i znikające zapisy na konsolach Xbox. Twórcy gry przedstawili rozwiązanie problemu

Baldur's Gate 3 Xbox Series X S

Od ubiegłego piątku posiadacze konsol Microsfotu mogą wreszcie zainstalować Baldur’s Gate 3. Niestety, cześć osób napotkała na poważny błąd, na którego skutek wszystkie zapisane stany gry znikały. Larian Studios przedstawiło metodę na rozwiązanie problemu.

Znikające zapisy w Baldur’s Gate 3 na konsolach Xbox Series X|S to już przeszłość. Gracze muszą pobrać aktualizację

Na szczęście posiadacze konsol Xbox Series X|S nie musieli długo czekać na reakcję twórców. Larian Studios poinformowało o przygotowaniu aktualizacji, która powinna rozwiązać uciążliwy problem, jednak cały proces nie przebiegnie automatycznie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Udostępnione patche dotyczą bowiem nie tylko Baldur’s Gate 3, ale również samej konsoli Xbox. Gracze powinni udać się do menu ustawień i ręcznie pobrać łatkę oprogramowania.

Gracze Xbox, udostępniliśmy niewielką aktualizację do Baldur’s Gate 3, która zawiera poprawki stabilności.

Jesteśmy świadomi problemu znikających zapisów po crashu. Aktualizacja została udostępniona przez producenta konsoli, aby wyeliminować niektóre z tych problemów. Prosimy o ręczne zaktualizowane waszych Xboxów z poziomu systemowego menu.

Larian Studios

Przeczytaj także: Najlepszy smartfon do 4000 zł

Warto dodać, iż deweloperzy dobrze wykorzystali dodatkowy czas, jaki zyskali dzięki opóźnieniu premiery Baldur’s Gate 3 na konsolach Microsoftu. Mimo że Xbox Series S dysponuje niższą mocą obliczeniową, to jakość oprawy graficznej nie odbiega znacząco od grafiki generowanej przez wydajniejsze konsole.

Źródło: Twitter (Larian Studios)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.