Moralnie wątpliwe wybory powodem spadków wydajności w Baldur’s Gate 3. Larian Studios zdiagnozowało problem

Baldur's Gate 3 Raphael

Baldur’s Gate 3 oddał w ręce graczy dość dużą swobodę w zakresie kreowania zachowań swojego bohatera. Dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie, aby zbrukać krwią niewinnych pewien leśny azyl, lub wymordować Bogu ducha winnych mieszkańców miasta. Okazuje się, że te oraz inne niezbyt moralne decyzje graczy mogą niezbyt negatywnie wpływać na wydajność całej produkcji.

Kradzieże i morderstwa powodem spadków wydajności w Baldur’s Gate 3

Baldur's Gate 3 Sarevok
Baldur’s Gate 3, Sarevok

W jednym z ostatnich oświadczeń Larian Studios przyznało, że spadki wydajności w Akcie 3 Baldur’s Gate 3 są prawdopodobnie spowodowane wyborami podejmowanymi przez graczy. Mowa dokładniej o tych decyzjach, które mogą wskazywać na dość wątpliwy kompas moralny postaci, a więc wszelkiej maści kradzieżach, morderstwach i tym podobnych kwestiach.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Deweloperzy twierdzą, że w ramach ostatniej aktualizacji wprowadzono poprawkę, w ramach której Oczy Wizji nie mogą natychmiastowo wzywać strażników podczas kradzieży. Jednocześnie generowało to niezamierzony błąd, bo wszystkie niezauważone przestępstwa mogły się blokować.

Idąc dalej, im więcej podobnych występków, tym więcej ich po prostu blokowało się, zapychając tym samym zasoby komputera. To naturalnie prowadzi do sporych problemów z wydajnością.

Przeczytaj też: Gry multiplayer na telefon

Na szczęście Larian potwierdził, że nadchodzący Patch #5 naprawi ten błąd, a gracze będą mogli nadal siać chaos bez obaw o wydajność. Obecnie aktualizacja ta znajduje się w fazie testów i ma zostać wydana już w przyszłym tygodniu. Warto więc czekać i na razie wstrzymać się z wszelkimi występkami.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.