Bandai Namco potwierdziło atak hakerski. Wydawca Dark Souls szacuje szkody

Bandai Namco

W poniedziałek grupa hakerska ALPHV poinformowała, że zhakowała serwery Bandai Namco. Dzisiaj wydawca oficjalnie poinformował, że faktycznie atak miał miejsce. Firma jest obecnie na etapie szacowania szkód.

REKLAMA

Bandai Namco ofiarą ataku hakerów

Elden Ring
Elden Ring

Hakerzy z grupy ALPHV zainfekowali serwery Bandai Namco złośliwym oprogramowaniem typu ransomware, którego zadaniem jest wyłudzenie pieniędzy od swoich ofiar. Atak został przeprowadzony 3 lipca, kiedy doszło do nieautoryzowanego dostępu osób trzecich do systemów wewnętrznych kilku spółek grupy w regionach azjatyckich (z wyjątkiem Japonii).

Przeczytaj też: Najlepsze gry na Nintendo Switch

Po wykryciu włamu Bandai Namco niezwłocznie podjęło kroki mające na celu zapobiegnięcie rozprzestrzenianiu się szkód. Firma wciąż jest na etapie szacowania pełnych skutków ataku, ale już teraz wspomniała o możliwości wycieku danych klientów działu Toys and Hobby z Azji (nie dotyczy Japonii). Nie wiadomo, czy w ręce hakerów wpadły też poufne dane dot. powstających gier albo dodatków.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!