Bandai Namco i Nintendo wspólnie pracują nad nowym projektem. Plotki mówią o remasterze kultowej gry z 2012 roku

Współpraca pomiędzy Bandai Namco a Nintendo nie jest niczym nadzwyczajnym. Obie korporacje współpracowały ze sobą w przeszłości, a efektem wspólnych działań jest wiele produkcji, które zagościły na platformach „Wielkiego N”. Okazuje się, że obie firmy znowu łączą siły i możliwe, że mają w planach wydanie odświeżonej wersji jednej z najpopularniejszych gier na Nintendo 3Ds.

Bandai Namco może przygotowywać remaster jednej z najpopularniejszych gier na Nintendo 3Ds

Icarus Kid Uprising
Icarus Kid Uprising

Według najnowszego ogłoszenia o pracę Bandai Namco poszukuje projektanta gier do tworzenia „gry akcji w 3D”. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż w treści zawarto informację, że projekt, przy którym będzie pracować nowozatrudniony, powstaje na zlecenie Nintendo.

Równie interesujące jest to, że poprzednie ogłoszenia o pracę publikowane przez Bandai Namco zdawały się sugerować, że firma przygotowuje remake lub remaster jednej z nieco starszych produkcji.

Przeczytaj też: Najlepsze gry akcji

Według niektórych przecieków korporacja pracuje w tajemnicy nad remasterem Kid Icarus Uprising, czyli kultowej gry z 2012 roku, wydanej na Nintendo 3Ds. Wiarygodności temu dodaje fakt, iż sam reżyser oryginalnego wydania jakiś czas temu drażnił się z fanami, dając do zrozumienia, że faktycznie coś może być na rzeczy.

Niestety do momentu oficjalnego ogłoszenia nie pozostaje nam nic innego jak jedynie spekulować na temat dokładnych planów obu korporacji.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z