„Kwadratowy Battlefield” szturmem zdobywa Steam! BattleBit Remastered niespodziewanym hitem

BattleBit Remastered

Steam to platforma przez niektórych utożsamiana wręcz jako miejsce pełne nieoczywistych perełek, które pojawiają się znikąd i robią globalną furorę wśród graczy na całym świecie. Tym razem takim niespodziewanym hitem okazała się produkcja zatytułowana BattleBit Remastered. Gra szturmem podbija Steama, deklasujący przy tym niektóre wielkie produkcje z segmentu AAA.

BattleBit Remastered robi na Steam prawdziwą furorę

BattleBit Remastered — trailer premierowy

BattleBit Remastered to na pierwszy rzut oka typowy przedstawiciel gatunku strzelanek FPP, który wyróżnia się prostą, kwadratową grafiką i niezwykle atrakcyjną ceną (zaledwie 68 zł). Dla niektórych bardzo adekwatnym może być stwierdzenie, iż jest to „mieszanka Battlefield 2042 z Unturned”. Oznacza to, że podstawowym założeniem są po prostu starcia zbrojne z innymi graczami, a wyróżnikiem staje się ich masowość, bo na wirtualnym polu walki stanąć do walki może aż 254 graczy jednocześnie (127 na 127).

Do tego wszystkiego należy doliczyć dopracowane i przyjemne mechaniki celowania oraz sterowania zarówno postacią, jak i pojazdami. Plusem zdaje się także całkiem spora różnorodność trybów gry, klas, broni oraz map, co dodatkowo zachęca do lepszego poznania BattleBit Remastered.

BattleBit Remastered – gameplay

Przyglądając się statystykom zawartym w serwisie SteamDB BattleBit Remastered od swojego debiutu we wczesnym dostępie staje się jednym z popularniejszych tytułów na platformie Valve. Wraz z rosnącą popularnością rosną także słupki sprzedażowe i tak na moment pisania tego newsa ta niepozorna gra była drugą najlepiej zarabiającą pozycją na Steamie, ustępując jedynie Counter-Strike Global Offensive.

Poza tym w tytule bawi się średnio od 16 do nawet 32 tysięcy graczy, co jak na pozycję, która trafiła do dystrybucji bez szerszego marketingu, jest naprawdę niesamowitym wynikiem. Warto także nadmienić, że spośród ponad 2600 recenzji aż 91% z nich w pozytywny sposób opisuje produkcję stworzoną przez studio StgOkiDoki.

Przeczytaj też: Gry signleplayer

Wraz z wczorajszym debiutem we wczesnym dostępie deweloperzy BattleBit Remastered ogłosił konkretną mapę aktualizacji, które trafią do gry w relatywnie niedalekiej przyszłości. Spośród zapowiadanych nowości najbardziej w oczy rzuca się informacja o czterech nowych mapach oraz akcesoriów i dodatków, które mają jeszcze bardziej uprzyjemnić rozgrywkę.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.