Minęło 12 lat od wydania jednego z najlepszych FPS-ów XXI wieku. Drugiej takiej gry już chyba nie będzie

Battlefield 3

Dziś szczególna data dla fanów Battlefilda. 25 października mija bowiem dokładnie 12 lat od wydania jednej z najlepszych części całej serii. Mowa oczywiście o Battlefield 3.

Battlefield 3 został wydany 25 października 2011 roku

Zwiastun Battlefield 3

To właśnie obchodzący dziś urodziny Battlefield 3 jest uważany przez wielu fanów za najlepszą część serii. I w zasadzie taka postawa ma swoje uzasadnienie, bo gra wyniosła cały cykl strzelanek od EA na wyższy poziom.

Mieliśmy bowiem do czynienia z grą przygotowaną z ogromnym rozmachem. Naturalnie jej oprawa graficzna nie jest już aż tak imponująca jak wtedy, ale biorąc pod uwagę wiek tego tytułu, nadal prezentuje imponujący poziom.

Battlefield 3 oferował też bardzo ciekawą kampanię dla jednego gracza. Fabuła była przemyślana oraz wciągająca, co nie zdarza się często w nowoczesnych strzelankach.

Ale oczywiście większość uznania spłynęła na grę za tryb multiplayer. Dzięki niesamowitej technologii silnika Frostbite produkcja oferowała rozbudowane, sieciowe bitwy, charakteryzujące się niewiarygodną jak na tamte czasy fizyką niszczenia otoczenia.

Zobacz też: Najlepsze tanie gry na Steam

Nic więc dziwnego, że wielu graczy tęskni za czasami, gdy Battlefield wyglądał tak, jak wtedy. Tym bardziej że EA później znacznie obniżyło loty i do poziomu tej części zbliżyło się już chyba tylko raz, przy okazji wydania Battlefielda 1 w 2016 roku.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.