Battlefield 3,4 oraz Hardline znikają z dystrybucji na Xbox 360 i PS3! Ostatnia szansa na zakup

Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline

Kres sklepu Xbox 360 staje się faktem, wobec którego można poczynić pewne przygotowania, zwłaszcza jeśli nie mamy okazji zakupić niektórych gier z tamtego okresu w formie pudełkowej. Jeszcze w kwietniu przypominaliśmy o nieuchronnym zamknięciu owej platformy, aby każdy zainteresowany mógł zaopatrzyć się w swoje ulubione pozycje, których jeszcze nie ma. Teraz dotarły do nas wieści, że wraz z końcem lipca z dystrybucji zniknie kilka kultowych tytułów…

Battlefield 3,4 oraz Hardline usuwane ze sprzedaży na Xbox 360 i PS3

Battlefield 3
Battlefield 3

Zgodnie z komunikatem, jaki przekazało Electronic Arts dokładnie 31 lipca 2024 roku z dystrybucyji cyfrowej na Xbox 360 i PS3 znikną Battlefield 3,4 oraz Hardline. Wraz z nimi przestaną być dostępne także DLC, a usługi sieciowe tych gier zostaną wyłączone jakiś czas później, a dokładnie 7 listopada.

Oczywiście posiadacze egzemplarzy cyfrowych lub fizycznych będą mogli nadal bawić się w ramach kampanii dla jednego gracza.

W środę, 31 lipca, tytuły #Battlefield zostaną usunięte z cyfrowych sklepów i nie będzie już możliwości zakupu ich oraz całej dodatkowej powiązanej zawartości, takiej jak DLC.

  • Battlefield 3 (Xbox 360 i PlayStation 3)
  • Battlefield 4 (Xbox 360 i PlayStation 3)
  • Battlefield: Hardline (Xbox 360 i PlayStation 3)

Usługi online dla tych tytułów na tych platformach zakończą się 7 listopada 2024 r. Chociaż komponenty sieciowe tych tytułów dla tych platform zostaną zamknięte, jeśli posiadasz grę, nadal będziesz mógł grać w komponent dla jednego gracza.

Komunikat EA

Warto przy tym podkreślić, że produkcje, które debiutowały na PS4 i Xbox One nadal będzie można kupić i bawić się w ramach rozgrywki wieloosobowej. W przypadku tych edycji nic się nie zmienia, podobnie z resztą jak w przypadku PC, gdzie cała ta sytuacja nie wpływa na tę platformę w żaden sposób.

Jest to więc po prostu kolejny znak, który potwierdza, że nadchodzi kres cyfrowej dystrybucji na konsolach siódmej generacji. Można się było tego spodziewać i nie jest to nic zaskakującego, ale wszelkie wieści w tych tematach powinny przydać się tym, którzy chcą zachować sobie dostęp do wielu kultowych gier.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Źródło: Twitter/X: Battlefield

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.