Koniec sklepu Xbox 360 coraz bliżej! Ostatnia szansa na zachowanie setek gier

Xbox 360

W zeszłym roku Microsoft oficjalnie ogłosił, że sklep Xboxa 360 zostanie wyłączony dokładnie 29 lipca 2024 roku. Nie były to szczególnie dobre wieści, a sytuacji nie poprawia fakt, że wiele produkcji bezpowrotnie przepadnie, zyskując niekiedy niesławne miano lost media. Czas płynie nieubłaganie, dlatego też przypominamy, że tak naprawdę to ostatnia szansa na to, aby zachować dostęp do setek produkcji.

Jesteśmy coraz bliżej zamknięcia sklepu Xbox 360

Xbox 360-logo-konsole
Xbox 360

Zamknięcie cyfrowego sklepu Xboxa 360 oznacza bezpowrotną utratę dostępu do około 200 gier, które nie posiadają fizycznych wydań i przysłowiowe „odłączenie wtyczki” sprawi, że ich pozyskanie będzie skrajnie trudne lub całkowicie niemożliwe. Pełna lista tych produkcji dostępna jest w tym tekście, a tutaj możemy przytoczyć przykłady takich pozycji jak South Park: Tenorman’s Revenge, Street Fighter II: Hyper Fighting, Yu-Gi-Oh! 5D’s Decade Duels Plus czy War World.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nie da się ukryć, że jest to wyjątkowo niekomfortowa sytuacja, a zarazem dowód na poważną niedoskonałość dystrybucji cyfrowej. Co ważne, sam Microsoft zdaje sobie sprawę z problemu i już rok temu Phil Spencer mówił o próbach znalezienia sposobu na zachowanie zagrożonych gier, jednak na konkrety trzeba było długo czekać.

Gry Xbox 360 i Xbox One
Gry Xbox 360 i Xbox One

Pewną nadzieją jest powołany niedawno do życia zespół Xboxa, który ma zajmować się właśnie konserwacją gier oraz wsteczną kompatybilnością. Tego rodzaju inicjatywa byłaby swoistym remedium na ten oraz szereg podobnych przypadków, które nastąpią w przyszłości, jednak na ten moment nie wiadomo czy w ogóle firma nadal chce ratować tytuły z Xboxa 360.

Sytuacja nie jest łatwa i pozostaje liczyć na to, że Microsoft znajdzie rozwiązanie, które pozwoli zachować dostęp do zagrożonych gier. W końcu osobiste pobranie na dysk ponad 200 gier nie jest ani łatwym, ani przyjemnym zadaniem, które dodatkowo nie rozwiąże problemu, przed jakim stoi teraz producent Xboxów. Jeśli jednak na liście jest produkcja przez Was bardzo lubiana, to zalecamy jej zarchiwizowanie na własną rękę, bo jak na razie tylko to da stuprocentową pewność, że nie stracicie do niej dostępu.

Źródło: Pure Xbox

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.